اجزا و قطعات لوستر مدرن [با عکس و جزئیات]

اجزا و قطعات لوستر مدرن

لوستر های مدرن جزو زیباترین و جدیدترین انواع لوستر ها هستند. این وسیله دکوراتیو در قسمت های گوناگون دکوراسیون داخلی و فضاهایی مانند مینیمال، آرتیستیک یا هنری، ابزورد و … قابل استفاده است و تنوع در طرح هایشان موجب می شود تا متناسب با هر فضایی طراحی شوند. قطعات لوستر مدرن دارای انواع و متریال مختلفی است. برای تعمیر لوستر باید با اجزای آن آشنا باشیم.

قطعات لوستر شامل: بدنه، ستون، کاسه پائینی، تاج بالایی، زنجیر ها، لامپ، جای لامپ، فنجان لامپ شمعی، منشور، پایه لامپ جا شمعی، بازو، پاندالوگ، توپ پایینی.

در ادامه لوستر مدرن را به تفصیل بررسی می کنیم.

CHM057-لوستر مدرن
CHM057-لوستر مدرن

قطعات اصلی لوستر مدرن

لوستر مدرن اجزای گوناگونی دارد اما اصلی ترین قطعات آن شامل اجزای زیر است:

قطعات لوستر سقفی
قطعات لوستر سقفی (مدرن)

——————————————-

قطعات لوستر کاسه ای
قطعات لوستر کاسه ای
  • ستون

یکی از اجزای لوستر مدرن، ستون آن است. شاخه ها بر روی ستون قرار می گیرند. ستون ممکن است از جنس برنز، آلومینیوم، آهن یا برنج باشد. در لوستر های مدرن، ستون می تواند از جنس هر چیزی مثل فلز، آلیاژ، پلاستیک باشد.

  • زنجیر ها

بخش دیگر لوستر مدرن، زنجیر ها هستند. زنجیر ها دارای طرح های گوناگون هستند که به صورت رشته ای در کنار هم قرار می گیرند.

  • پایه لامپ

پایه لامپ یا جا شمعی هم بخشی از لوستر است که لامپ ها بر روی آن ها قرار می گیرند. جنس این جا شمعی ها هم مانند ستون می تواند متفاوت باشد. معمولا جنس پایه لامپ با ستون همخوانی دارد.

  • بازو

پایه لامپ در امتداد بازو قرار می گیرد. بازو هم معمولا هم جنس پایه لامپ است. بازو ها هم دارای متریال گوناگونی هستند. ممکن است فلزی، شیشه ای، برنزی، پلاستیکی و غیره باشند.

  • تاج

تاج بالاترین قسمت است که محل اتصال لوستر و سقف بوده و معمولا پوششی نیز روی آن قرار می گیرد.

  • لامپ

لامپ ها هم از اصلی ترین اجزای لوستر هستند که آن ها هم انواع مختلفی دارند. لامپ ها ممکن است لامپ شمعی، لامپ کم مصرف، لامپ تنگستنی و غیره باشند. انتخاب لامپ بستگی به سلیقه و نظر مشتری دارد.

  • جعبه اتصال سقف

برای اتصال لوستر به سقف مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر اینکه پوششی ست بر روی سواخ اتصال لوستر به سقف بلکه سیم های اضافی نیز در آن جمع می شوند.

  • سایبان

اجزایی مثل مهره، نگهدارنده و پیچ های اتصال سقف در قسمت بالایی و نزدیک سقف همه در زیر سایبان مخفی می شوند.

اجزا قطعات لوستر
اجزا قطعات لوسترهای مدرن

تعویض قطعات لوستر مدرن

در انتخاب لوستر مدرن، موارد گفته شده می تواند موثر باشد. هر کدام از قطعات دارای تنوع زیادی هستند و کیفیت و جنس این قطعات از موارد تاثیر گذار در انتخاب شماست. گاهی به دلیل آسیب دیدن و یا گم شدن برخی از قطعات، ناچار به تعویض آن هستیم. اما می توان با تهیه قطعه جدید از خرید لوستر بی نیاز شد. وقتی که لوستر شما گرانقیمت و خیلی با ارزش است، تعویض آن به دلیل ناقص شدن قطعات منطقی نیست. شرکت شکوه نور این آمادگی را دارد تا برای تامین قطعات لوستر در کنار مشتریان خود باشد. یکی از خدمات شکوه نور، تهیه قطعات گمشده یا آسیب دیده لوستر هاست تا بتوانید برای مدت بیشتری از آن خود استفاده کنید.

شکوه نور تامین کننده بازار قطعات لوستر مدرن.

CHM049-لوستر مدرن
CHM049-لوستر مدرن

لوستر مدرن در دکوراسیون داخلی

چراغ ها و لوسترهای مدرن می توانند برای فضاهای مدرن، جدید، مینامال مورد استفاده قرار گیرند. علاوه بر روشنایی، لوستر در دنیای مدرن ابزاری برای زیبایی و طراحی دکوراسیون داخلی ست. این مدل ها می توانند وسیله ای باشند که نه برای تامین کامل نور بلکه در کنار منابع دیگری مانند نور مخفی ها و هالوژن ها در سقف تعبیه می شوند و مانند ابزاری مکمل برای زیبایی محیط و دیزاین دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرند.

لوستر مدرن آشپزخانه 1398 شکوه نور
لوستر مدرن آشپزخانه ۱۳۹۸ شکوه نور

در طراحی آن ها، تمرکز بر تطابق روشنایی با مبلمان و سایر اجزای دکوراسیون به لحاظ زیبایی شناختی و کاربردی است. لوستر های مدرن اغلب به سبک مینیمال و با اشکال منظم و ساده تولید می شوند. در این نوع از لوستر ها، کریستال و قطعات لوستر متعدد و متنوع و لامپ های زیاد وجود ندارد. سادگی، نظم و قطعات کم از مشخصات لوستر های مدرن است.

تنوع لوستر های مدرن در شکل ظاهری آن ها نیز قابل مشاهده است. از شکل های نا منظم و مارپیچ محصولات کلاسیک، در انواع مدرن آن خبری نیست. وسایل روشنایی مدرن کاملا متفاوت با الگو های سنتی هستند و معمولا با سبک مینیمال طراحی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *