معرفی انواع لوستر

لوستر زنده
اختراع لوستر زنده که هوا را تصفیه می کند
۱۳۹۷/۰۸/۰۵
نورپردازی در دکوراسیون
تاثیر نور در دکوراسیون داخلی
۱۳۹۷/۰۸/۱۳
Show all
معرفی انواع لوستر

معرفی انواع لوستر

معرفی انواع لوستر با توجه به گستردگی آن، موضوعی مفصل است. تفاوت لوسترها به غیر از انواع مدل‎ های آن، سایز آن‎ هاست که برای انتخاب لوستر در منزل خود باید بسیار دقت کنید. متراژ خانه و فضای آن در اتخاب شما تاثیر مستقیم دارد، اگر خانه شما کوچک است سراغ لوسترهای خیلی بزرگ نروید. برای نورپردازی خانه الزاما نباید لوسترهای بزرگ و سنگین بخرید بلکه شما باید متناسب با متراژ و فضای منزلتان، لوستر مورد نظرتان را انتخاب کنید. اگر سقف فضای شما بلند است شما می توانید از لوسترهای بزرگ و حتی چند طبقه استفاده نمایید اما اگر سقف کوتاه است باید لوسترهای کوچک تر را انتخاب کنید.

انواع لوستر

انواع لوستر

 

 

انواع لوستر ها عبارتند از: لوستر کلاسیک، لوستر چند طبقه، لوستر شاخه ای، لوستر مدرن و لوسترهای دیواری که هرکدام از این ها برای فضای خاصی طراحی شده است که در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم.

لوستر کلاسیک

این نوع از لوستر ها را بیشتر برای فضای پذیرایی و کانون مرکزی خانه به کار می‎بریم. زیرا به منزل مان جلوه می دهد. کسانی که به سبک کلاسیک علاقه دارند این نوع لوسترها را انتخاب می‎کنند ، بهتر است از آن در چیدمان و دکوراسیونی لوکس وکلاسیک استفاده کنیم. لوستر های کلاسیک معمولا جنس شان از برنز است و با کریستال و حباب ترکیب می شوند.این لوسترها می‎تواند شاخه ای باشد و در دو نوع لوسترسقفی و لوستردیواری وجود دارند. بعضی لوسترهای کلاسیک دارای شید یا کلاهک هستند و بعضی فاقد آن می‎باشند.

انواع گوناگون لوستر

انواع گوناگون لوستر

 

لوستر چند طبقه

این نوع از لوسترها بیشتر برای فضاهایی با ارتفاع سقف بلند مانند مساجد و تالار ها استفاده می‎شوند. دارای چند طبقه از لامپ هایی است که با ترکیب کریستال، برنج و برنز تشکیل شده است. لوستر های چند طبقه برای مناسب هستند که زیبایی و جلوه ی آن ها بیشتر است.

انواع لوستر

انواع لوستر

 

 

لوستر شاخه ای

این مدل از لوستر ها بر اساس تعداد شاخه های شان سایز بندی می شوند و جنس شان معمولا از کریستال ، برنج و برنز است. زیبایی این مدل از لوسترها نظر هر فردی را به خود جلب می کند. استفاده از لوسترهای شاخه ای برای فضاهایی با ارتفاع سقف کوتاه مناسب نیستند.

لوستر مدرن

این سری از لوسترها طرفداران زیادی دارد ، زیرا با سبک دکوراسیون مدرن و مینیمال راحت تر هماهنگ می شود و تنوع بسیار زیادی دارد همچنین در هر فضایی قابل استفاده است. مثل اتاق خواب، نشیمن و آشپزخانه.این نوع لوستر در دو نوع لوسترسقفی و لوسترآویز وجود دارد.بعضی لوسترهای مدرن دارای شید یا کلاهک هستند و بعضی فاقد آن می‎باشند.

لوستر دیواری یا لوستر دیوارکوب

این نوع از لوستر ها بر روی بدنه دیوار نصب می شوند ، بعضی مواقع از این مدل‎ها در ورودی و راهروها جهت روشنایی  استفاده می کنند و در بعضی موارد مثل اتاق خواب نقش دیوارکوب یا چراغ خواب را دارند.

معرفی لوستر ها

معرفی لوستر ها

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 18 =