به روزترین لیست قیمت لوستر در ایران [1400+ 2021]

لیست جدید و قیمت انواع لوستر کریستالی، مدرن، برنزی، بلوری، چوبی و فانتزی. فروشگاه و گالری شکوه نور در غرب تهران، خرید لوستر پذیرایی، آشپزخانه و اتاق خواب

The Update Price List of Chandelier in Iran

برای خرید انواع لوستر، آباژور و یا وسایل روشنایی برای منزل یا محل کارتان باید به بودجه ای که در نظر گرفته اید توجه کنید تا علاوه بر عواملی مثل اندازه، سبک دکوراسیون، مدل و وزن لوستر مد نظرتان توانایی خرید آن را داشته باشید. در این مطلب با انواع لوستر، قیمت روز لوستر در ایران به همراه جزئیات کامل شرح داده می شود.

یکی از نقاط کانونی هر مکانی در دکوراسیون داخلی روشنایی آن یعنی لوستر ها هستند، فضای داخلی در شب ها بخصوص تنها با استفاده از این وسایل روشنایی روشن و نورانی می شود و باید توجه کافی را برای خرید بهترین لوستر با قیمت مناسب داشت.

انواع لوستر

در ابتدا بهتر است با انواع مدل های لوستر که تولید می شوند آشنا شویم و در انتها جدول قیمت لوسترها را داشته باشیم. انواع لوستر ها عبارتند از: لوستر کلاسیک، لوستر چند طبقه، لوستر شاخه ای، لوستر مدرن و لوستر دیواری که هر کدام از این ها برای فضای خاصی طراحی شده اند.

لوستر کلاسیک
لوستر کلاسیک

لوستر کلاسیک

این نوع بیشتر برای فضای دکوراسیون پذیراییخانه استفاده می شود. چون به منزل جلوه ی خاصی می دهد. جنس لوستر های کلاسیک معمولا از برنز است و با کریستال و حباب ترکیب می شوند. این لوسترها می‎تواند شاخه ای باشند و در دو نوع سقفی و دیواری وجود دارند. بعضی لوسترهای کلاسیک دارای شید یا کلاهک نیز هستند.

لوستر شاخه بلوری CHBL00
لوستر شاخه بلوری CHBL00

لوستر شاخه ای

این مدل از لوستر ها بر اساس تعداد شاخه ها دسته بندی شده و جنس شان معمولا از کریستال، برنج و برنز است. استفاده از لوسترهای شاخه ای برای فضاهایی با ارتفاع کوتاه سقف کوتاه مناسب نبوده و بهتر است در فضاهای بزرگ مورد استفاده قرار گیرند.

لوستر مدرن CHM039
لوستر مدرن CHM039

لوستر مدرن

سبک مدرن دارای طرفداران بسیاری ست و از بقیه مدل ها به روز تر هستند زیرا با سبک دکوراسیون مدرن و مینیمال راحت تر هماهنگ می شود و تنوع زیادی دارد همچنین در هر نوع فضایی قابل استفاده است. مثل اتاق خواب، نشیمن و آشپزخانه. این نوع در دو نوع لوستر سقفی و لوستر آویز وجود دارد. مدل های این سبک می تواند ظریف، بی آلایش، گران و منحنی باشند.

لوستر برنزی CHB005
لوستر برنزی CHB005

لوستر برنزی

لوسترهایی با جنس برنز از این دسته هستند و رنگ شان بیشتر طلایی ست. این مدل از خود فلز برنز در ساخت شان استفاده می شود و یا آبکاری طلا می شوند. برخی دارای شاخه های متعدد بوده و برخی ساده تر بوده که در دکوراسیون های داخلی خود نمایی کنند.

لیست و جدول قیمت انواع لوستر در تهران و ایران

نحوه محاسبه قیمت در انواع لوسترها متفاوت است و در ادامه به تشریح برای هر مدل ریز قیمت ها ذکر شده است. قیمت لوستر با توجه به افزایش تعداد شاخه یا شعله افزایش می یابد و اگر اندازه طول یا محیط آن نیز افزایش یابد، به قیمت افزوده می شود. برای آشنایی با اجزا و قطعات لوستر مطالب قبلی را ملاحظه کنید. قیمت ها به علت نوسان ارز به دلار آورده شده که با نرخ روز دلار قابل محاسبه به ریال یا تومان ایران هستند. (لطفا در صورت سوال و استعلام قیمت دقیق تر با شکوه نور در تماس باشید: ۰۹۱۲۰۵۷۳۳۴۹)

به طور کلی لوسترهای کریستالی بر اساس مساحت کریستال کار شده (مترمربع) محاسبه میشوند.
سایزهای استاندارد: برای لوسترهای گرد تا قطر ۷۵ سانت و لوسترهای مربع یا مستطیل تا طول هر ضلع ۱۲۰ سانت به شرح زیر انجام می شود.

کریستال چین هر متر مربع ۲۳۸$ دلار
کریستال ترک هر متر مربع ۳۴۰$ دلار
کریستال های اروپایی هر متر مربع ۶۸۰$ دلار

جنس آلیاژ برنز در ساخت بدنه و نوع رنگ یا آبکاری ان در قیمت لوسترهای برنزی تاثیر گذار است. به طور مثال آبکاری آنتیک برنزی با حداقل قیمت و طلا حداکثر قیمت را دارا می باشد.

سایز ۶ الی ۱۲ شاخه برای هر شاخه : ۴۳ الی ۴۸ $ دلار
سایز ۱۴ تا ۲۴ شاخه برای هر شاخه  : ۷۹ الی ۸۸ $ دلار

با توجه به ترکیبی بودن دو آیتم تعداد شعله و مساحت هر آیتم جداگانه محاسبه میشود. در لوسترهای مدرن به دلیل پیچیدگی محاسباتی طرح بهتر است هر مدل جداگانه قیمت گذاری شود.

هر شعله یا شاخه ۹ الی ۱۵ $ دلار
هر متر محیط یا طول ۶۵ الی ۹۰ $ دلار

رنگ و سایز شاخه در محاسبه تاثیر گذار است. رنگ های براق و متالیک گران ترین و ساده بی رنگ و مات ارزان تر است.

سایز ۶ الی ۱۲شاخه
هر شاخه بلور ایران ۲۰ الی ۲۸ $
هر شاخه بلور چین ۲۳ الی ۲۹ $
هر شاخه بلور ترکیه ۳۵ الی ۵۰ $
هر شاخه بلور اروپایی ۹۰ الی۱۲۰ $

سایز ۱۲ الی ۲۴ شاخه:
هر شاخه بلور ایران ۳۷ الی ۴۲ $
هر شاخه بلور چین ۴۵ الی ۵۳ $
هر شاخه بلور ترک ۹۰ الی ۱۰۰ $
هر شاخه بلور اروپایی۱۵۰ الی ۱۶۰ $

سایز ۲۴ شاخه به بالا:
هر شاخه ایران ۵۹ الی ۶۳ $
هر شاخه چین ۱۰۰ الی ۱۲۰ $
هر شاخه ترک ۱۵۰ الی ۱۶۰ $
هر شاخه اروپایی ۲۳۰ الی ۲۵۰ $

در لوسترهای ترکیبی کریستال، بلور و برنز یا فلزات دیگر قیمت هر کدام جداگانه محاسبه میشود.

برای مشاهده قیمت و راهنمای خرید لوستر کریستالی در سال ۱۴۰۰ کلیک کنید.

لیست قیمت روز لوستر ایران ۱۳۹۸ شکوه نور shokuhenoor
لیست قیمت روز لوستر ایران 1400 شکوه نور shokuhenoor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *