انواع آباژور و مقایسه قیمت

راهنمای جامع کامل خرید انواع لوستر در ایران شکوه نور
معرفی و راهنمای کامل لوستر (مشاوره تخصصی)
۱۳۹۸/۰۲/۱۹
انواع لوسترهای اسپرت (جدیدترین مدل ها)
۱۳۹۸/۰۳/۰۲
Show all
قیمت آباژور

انواع آباژور

آباژور یکی از انواع المان های دکوراتیو طراحی دکوراسیون داخلی است. این محصول، کوچک اما تاثیر گذار است. شاید یکی از اصلی ترین ابزار هایی که به شدت در تغییر دکوراسیون منزل یا محیط کار می تواند موثر باشد، آباژور است.

با انتخاب آباژور متناسب با سبک دکوراسیون داخلی، می توانید هارمونی بیشتری در محیط ایجاد کنید. اما خود آباژور ها هم تنوع زیادی دارند. این وحصول به راحتی قابلیت هماهنگی با انواع چیدمان و مبلمان را دارد. در ادامه انواع آباژور را بررسی می کینم:

 

انواع آباژور در دکوراسیون داخلی

آباژور ها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند. یک نوع آن آباژور رومیزی و نوع دیگر آباژور ایستاده یا زمینی است. هر یک از این دو نوع در فضایی متناسب با کاربردشان مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این مطلب به معرفی در راستای کمک به انتخاب انواع آباژور می پردازیم:

قیمت انواع آباژور

آباژور ایستاده

  • آباژور ایستاده

آباژور ایستاده به شکلی طراحی شده که می تواند در کنار مبل یا میز و بر روی زمین قرار بگیرد. بنابر ایت قابلیت استفاده در هر فضایی را دارد. همچنین لازم است متناسب با فضای مورد نظر، نور چراغ های آن تنظیم شود. اما به لحاظ هزینه، قیمت آباژور ایستاده، در مقایسه با انواع رومیزی آن گران تر است.

مزایای آباژور ایستاده

  • این امکان را دارید تا سایز آن ها متناسب با فضای خانه یا محل کارتان انتخاب کنید.
  • این محصولات به راحتی قابلیت جا به جایی دارند.
  • در دکوراسیون شما تغییر کلی به وجود می آورد و به شدت تاثیر گذار است.
قیمت انواع آباژور رومیزی

آباژور رومیزی

  • آباژور رومیزی

این آباژور ها، بر روی میز قرار می گیرند. می توانید از آباژور رومیزی بر روی میز کنار تخت خواب و یا میز های عسلی اتاق پذیرایی و یا نشیمن و یا میز کنسول استفاده کنید. آباژور های رومیزی علاوه بر جنبه دکوری، می توانند برای تنظیم نور در دکوراسیون نیز مورد استفاده قرار بگیرند.بنابراین کاربردی و مفید هستند. قیمت انواع آباژور رومیزی در مقایسه با آباژور پایه بلند ارزان تر است.

 

نکات خرید انواع آباژور متناسب با دکوراسیون

  1. جنس و رنگ آباژور را هماهنگ با جنس و رنگ کاغذ دیواری و مبلمان انتخاب کنید.
  2. تناسب آباژور با سبک دکوراسیون را در نظر بگیرید. معمولا برای دکوراسیون سنتی، آباژور های پارچه ای، چوبی و مخروطی مناسب تر است. همچنین در دکوراسیون مدرن استفاده از آباژور های استوانه ای و بلند پیشنهاد می شود.
  3. هماهنگی آباژور و لوستر نیز موضوعی است که نباید از نظر دور داشت.
  4. اگر آباژور را برای نشین و یا اتاق خواب در نظر کرفته اید، به محل قرار گرفتن آن دقت کنید و مکانی را انتخاب کنید که در مسیر رفت و آمد نباشد. در صورتی که قصد دارید آباژور را بر روی میز قرار دهید، توجه داشته باشید که آباژور از میز، بزرگ تر نباشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 9 =