هزینه سوخت شومینه برقی

ویژگی شومینه برقی
ویژگی های شومینه برقی
۱۳۹۷/۰۷/۰۴
نورپردازی راهرو
نورپردازی راهرو، کدامیک مناسب است؟
۱۳۹۷/۰۷/۱۷
Show all
انواع شومینه

انواع شومینه

شومینه برقی یکی از انواع شومینه است که در طراحی داخلی خانه، از جذابیت فراوانی برخوردار است. شومینه برقی می تواند بخشی از زیبایی دکوراسیون خانه باشد. شومینه ها با نشان دادن آتش به زیبائی بصری فضای شما کمک می کنند. اما سوالی که بسیار مطرح است، هزینه سوخت مصرفی شومینه برقی می‎باشد. سوخت مصرفی در شومینه برقی، برق است.

مصرف برق در شومینه برقی

قسمت اول مصرف برق در شومینه برقی تصویری است که به صورت شعله آتش نمایش داده می‎شود که دارای ۵ حالت برای کم و زیاد شدن نمایش شعله می‎باشد. به دلیل استفاده از لامپ های  LED در شومینه برقی، مصرف برق بسیار پایینی دارد و هزینه برق خیلی ناچیز است. در سایزهای بزرگ و در ماکزیمم مصرف روشنایی شعله کمتر از ۲۵ وات در ساعت مصرف دارند و یک شومینه کم مصرف محسوب می شود.

انواع شومینه

انواع شومینه

قسمت دوم مصرف برق در شومینه برقی مربوط به استفاده از سیستم گرمایشی این شومینه های برقی است. باید اشاره نمائیم که شومینه های برقی دارای ۲ حالت برای گرمایشی به صورت مینیمم و ماکزیمم است. در حالت مینیمم ۷۵۰ وات در ساعت (۳٫۴۱ آمپر) و در حالت ماکزیمم ۱۵۰۰ وات در ساعت (۶٫۸۲ آمپر) مصرف دارند. شما با مراجعه به فرمول محاسبه قبض برق خود و با در نظر گرفتن میزان ساعات استفاده از شومینه برقی، به راحتی می توانید هزینه برق مصرفی خود را محاسبه نمائید.

 

 

شومینه برقی

شومینه برقی

 

با همه این ها  شاید عده ای فکر کنند که هزینه گرمایش شومینه برقی در مقابل گرمایش سیستم های دیگر گرانتر است. اما باید به این مطلب توجه کنیم که شومینه برقی می‎تواند خیلی کارآمدتر از یک سیستم حرارت مرکزی باشد. اگر شما وقت خود را در یک اتاق نشیمن سپری می نمائید، استفاده از شومینه برقی پرتابل در آن اتاق کارآمدتر است از گرمایش کل خانه که انرژی به راحتی به هدر می رود.

1 دیدگاه

  1. علی گفت:

    بسیار عالی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + یک =