دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک، نیاز به دقت فراوان دارد. برخلاف بزرگسالان که نیازمند فضایی آرامش بخش برای استراحت هستند، کودکان به فضایی بیشتر از فضای خواب نیاز دارند.

اکثر نوجوان به دنبال استقلال برای خودشان هستند و نیاز به فضایی دارند که بیشتر اوقات خود را در آن بگذرانند. بنابراین با یک طراحی اتاق کودکبه روشی مناسب، می تواند یک فضای مناسب را برای مطالعه، خواب و سرگرمی و غیره ایجاد کند. با این کار می توانید به روابط اجتماعی کودکان و نوجوان‌تان کمک کنید.

 

دکوراسیون اتاق کودک
دکوراسیون اتاق کودک

 

مبلمان اتاق

یکی از موضوعاتی که نوجوانان بر روی آن حساس هستند، جمع دوستانشان است. آنها تمایل دارند زمان بیشتری را با دوستان خود بگذرانند بنابراین بسیار مهم است که مبلمان اتاق طوری باشد که جای نشستن و وقت گذراندن با دوستانش را داشته باشد. درست است که بیشتر اتاق ها کوچک هستند، اما نگران نباشید شما می توانید از شیوه های خلاقانه دیزاین و نورپردازی برای رسیدن به هدف‌تان استفاده کنید و از اتاق به عنوان یک فضای چند منظوره بهره ببرید.

در این مطلب نکاتی را در اخنیار شما دوستان قرار می دهیم تا برای کاربردی کردن هر چه بیشتر فضا از آن ها استفاده کنید.

-در اتاق هایی با فضای کم شما می توانید به جای میزهای تحریر بزرگ و کمدهای جاگیر، با قراردادن یک طبقه دیواری یک سطح کوچک برای مطالعه و نوشتن ایجاد کنید و از فضای بالا و پایین آن هم به عنوان محل مناسبی، برای نگهداری لوازم دیگر مانند کتاب ها و لوازم کوچک تر که باید بیشتر در دسترس باشند استفاده کنید، همچنین برای مطالعه از صندلی که کاملا زیر میز قرار گیرد استفاده کنید که جاگیر نشود.

 

دکوراسیون اتاق کودک
دکوراسیون اتاق کودک

 

 

در اتاق های خیلی کوچکتر می شود این طبقه ها را به صورت تاشو طراحی کرد و در صورتی که به میز نیازی نداشتیم آن ها را تا کنیم تا کمتر جا بگیرد.

معمولا در این سن کودکان تمایلی به نظم ندارند در نتیجه به منظور نگهداری از وسایل و یا جمع‌آوری سریع اتاق، بهتر است از مبلمانی که بتوانید در صورت نیاز به سرعت اتاق را مرتب کنید استفاده کنید. مثلا می توانید از کمد لباس، انواع قفسه بندی‌های افقی و عمودی، جعبه های نگهداری وسایل در زیر تخت، نیمکت یا صندوقچه‌های که میتوان هم به عنوان صندلی هم به عنوان یک کمد، از فضای داخل آن هم استفاده کرد و انتخاب تخت های کشودار به همراه باکس های دیواری یا زمینی در اطراف آن، میتوانند نمونه های خوبی از یک مبلمان کامل باشند.

در اتاق های کوچک فضای پشت در را فراموش نکنید شما می توانید با طبقاتی پشت در با هزینه ای کم فضای زیادی را زنده کنید.

 

 

دکوراسیون اتاق کودک
دکوراسیون اتاق کودک

 

یک صندلی یا مبل راحتی در کنار تخت فضایی برای نشیمن، گپ و گفتگو با دوستان را فراهم می کند سعی کنید سایز آن کوچک و جمع و جور باشد، برای این منظور همچنین می توانید با استفاده از چند تشکچه و کوسن در گوشه‌ای از اتاق، یک فضای دنج را به وجود آورید.

اگر فرزند شما دختر است بهتر است تخت را از قسمت طولی مقابل دیوار قرار دهید و از پشه‌بند و پارچه های تزئینی بر روی دیوار استفاده کنید تا فضایی خاص و متفاوت بسازید ، همه دختران عاشق چنین تختی هستند.

میتوانید از قاب های زیبا به همراه تصاویر مورد علاقه فرزندتان، بر روی دیوار استفاده کنید. همچنین استفاده از باکس های دیواری شما را کمک میکند فضای بیشتری برای جاگذاری لوازم داشته باشید.

 

دکوراسیون اتاق کودک
دکوراسیون اتاق کودک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *