خرید لوستر چوبی (بهترین مدل ها) در سال ۱۴۰۰

خرید لوستر چوبی (بهترین مدل ها) در سال ۱۴۰۰

لوستر چوبی - شکوه نور

یکی از بهترین گزینه‌هایی که برای تزیین و زیبایی فضا استفاده می‌شود، لوستر چوبی است. این لوسترها از لحاظ زیبایی شناسی برای فضاهایی با زمینه‌ی طبیعی و یا خانه‌هایی که در طبیعت ساخته می‌شوند، بسیار مناسب هستند. اما گذشته از آن، لوسترهای چوبی را میتوان در خانه‌های شیک و امروزی نیز استفاده کرد. فقط کافی است تناسب اشیاء مورد استفاده در فضا را رعایت کنید تا دکوراسیونی بی‌نظیر را شاهد باشید. در این مطلب قصد داریم در مورد نکات خرید لوستر چوبی صحبت کنیم.

لوستر چوبی و ویژگی‌های آن

لوستر چوبی از چوب‌های متفاوتی می‌تواند ساخته شود، اما بهترین انواع آن چوب‌هایی هستند که از نظر وزنی سبک باشند و البته در برش‌دهی و شکل پذیری راحت‌تر قابل استفاده باشند. مثلا اغلب برای ساخت این لوسترها از چوب روس با کیفیت استفاده می‌شود. چوب روس از درختان بلوط، کاج و راش بوده و از نظر شکل پذیری بسیار مناسب است. در عین حال خاصیت ارتجاعی آن باعث شده است که استحکام بالایی داشته باشد. در خرید لوستر چوبی توجه داشته باشید که وزن آن برای فضای مد نظران مناسب باشد.

بخشی از این لوسترها ممکن است از فلز، پلاستیک فشرده، شیشه و یا طناب کنفی ساخته شده باشد اما بیشترین متریالی که در کنار چوب استفاده می‌شود فلز است. بخش‌های شیشه‌ای معمولا دور لامپ‌ها قرار می‌گیرند و از حرارت دیدن چوب محافظت می‌کنند. بخش فلزی اغب اوقات به عنوان آویز لوستر چوبی است. البته ممکن است این بخش از جنس طناب کنفی محکم نیز باشد.

مزیت‌های لوستر چوبی

  • این لوسترها به آسانی نصب می‌شوند.
  • گرمای اضافی لامپ را منتقل نمی‌کنند.
  • فضا را گرم و جذاب نشان می‌دهند.
  • چون از متریال طبیعی هستند انرژی فوق‌العاده خوبی دارند.
  • سبک هستند.
  • تنوع بالایی دارند.
  • تمیز کردنشان ساده‌ است.
  • برای انواع فضا قابل استفاده هستند و به راحتی می‌توان اجزای دیگر را با آن‌ها تطبیق داد.

نکات انتخاب و خرید لوستر چوبی

همانطور که گفتیم این سبک لوستر در هر فضایی قابل استفاده است اما نکاتی در مورد انتخاب و خرید آن وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم:

اگر برای فضاهای کوچک‌تر از ۴۰ متر به دنبال خرید لوستر چوبی هستید:

در این شرایط باید ابتدا به رنگ وسایل اتاق خواب دقت کنید و رنگ چوب لوستر را متناسب با رنگ فضا انتخاب کنید. حتما در اتاق خواب خود از گیاهان چوبی و درخچه‌های کوچک تزیینی استفاده کنید تا هماهنگی فضا بیشتر شود. رنگ دیوارها و کاغذ دیواری را از بین زنگ‌های خنثی انتخاب کنید تا جلوه‌ی چوب مشخص‌ و زیباتر باشد.

اگر برای فضاهای ۴۰ متر به بالا به دنبال خرید لوستر چوبی هستید:

در فضاهای بزرگتر اهمیت متریال کوچک ترکیبی کمی کمتر می‌شود و بیشتر زمینه و اجزای بزرگ اهمیت پیدا می‌کنند. در انتخاب لوستر چوبی برای فضاهای بزرگ حتما ابعاد لوستر را بزرگتر انتخاب کنید. اما وقتی از زمینه حرف میزنیم منظور چیست؟ به عنوان مثال اگر کف پوش‌ها را از جنس چوب و یا سنگ تیره انتخاب کنید نمای بهتری ایجاد خواهد شد. یا در مورد رنگ دیوار‌ها پیشنهاد ما این است که از رنگ‌های گرم و یا خنثی استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های سرد در کنار متریال چوبی توصیه نمی‌شود.

اگر برای کافه و رستوران به دنبال خرید لوستر چوبی هستید:

در انتخاب و خرید لوستر چوبی برای چنین فضایی بهتر است به میزان نور مورد نیاز توجه داشته باشید. در ادامه بهتر است میزها را چوبی و یا فلزی مشکی انتخاب کنید. ترکیب چوب و شیشه برای میزها نیز می‌تواند مکمل خوبی برای لوستر چوبی باشد. در انتاب مدل این لوسترها توجه داشت باشید که خیلی بزرگ و یا شلوغ نباشند. بلکه بسیار ساده و در عین حال خاص باشند تا فضا را زیباتر کنند مثلا انواع لوستر چوبی مدرن با لامپ‌های حبابی و زیبا می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای کافه و رستوران باشد.

مشاوره و استعلام قیمت انواع لوستر چوبی شکوه نور:
۹۸۹۱۲۰۵۷۳۳۴۹+

برچسب هاانواع لوستر

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد و صرفا جزء اطلاعات ضروری است.