چگونه لوستر مدرن را تعمیر کنیم؟

تعمیر لوستر برنزی
نصب و تعمیر لوستر برنزی (قدیمی یا جدید)
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
جدیدترین انواع آباژور
اجزا قطعات آباژور – تعمیر یا تعویض
۱۳۹۷/۱۲/۲۷
Show all
لوستر مدرن آشپزخانه 1398 شکوه نور

لوستر مدرن آشپزخانه ۱۳۹۸ شکوه نور

تعمیر و نصب لوسترهای مدرن

لوسترها هر روز جدیدتر شده و مدل های مدرن تر و خاص تری به خود می گیرند که مناسب هر سلیقه ای هستند. این وسیله دکوراتیو در منزل عمر خاصی دارد و بعد از مدتی نیاز به تعمیر پیدا می کنند. برای تعمیر لوستر مدرن باید برخی نکات را به خاطر داشته باشید و برای نصب احتمالا نیاز به کمک فردی دیگر خواهید داشت. دانستن برخی موارد برقی نیز برای تعمیر یا تعویض قطعات لوستر مدرن برای نصاب نیز ضروری ست.

لوستر مدرن CHM040

لوستر مدرن CHM040

تعویض لوستر مدرن

(همیشه قبل از تعمیر یا تعویض لوستر جریان برق و اتصالات را بررسی کنید تا خطر برق گرفتگی وجود نداشته باشد.)

معمولا تعمیر لوستر ها و مشکلات مربوط به آنها شامل یکی از موارد زیر می شود:

  • خراب شدن اتصالات سقفی یا شکستن قطعات: که علت آن می‌تواند آسیب، ضربه و یا قرار گرفتن در معرض آب و رطوبت باشد.
  • تعمیر و یا تعویض سرپیچ و سوکت: به علت کم توجهی در نظافت، اکسید شدن و از بین رفتن قسمت پایینی سرپیچ لامپ، مسطح شدن فلز انتهایی و یا آسیب به سوکت ها ممکن است باعث خراب شدن سوکت لامپ ها گردد.
  • سیم کشی اتصالات: در سیم کشی لوسترها کم کم در قسمت اتصالات مخصوصا سوکت ها حرارت ممکن است باعث آسیب شان شود و نیاز به تعویض یا لحیم کاری و یا تعمیر پیدا می کنند.

قطع برق اولین کاری است که باید انجام دهید. برق را از کنتور قطع کنید و کلید خاموش را هم بزنید. حال می توان شروع به جدا کردن قطعات جداکردنی کرد و بعد باز کردن لوستر از طریف پیچ و مهره های آن با سقف اقدام کنید.

تعمیر لوستر سیم کشی

تعمیر لوستر، سیم کشی

بعد از جدا کردن لوستر از سقف با رسم یک نمودار مشخص کنید سیم ها با هر رنگ به کدام سیم متصل شده است و آنها را هم جدا کنید. این کار در زمان نصب لوستر جدید به شما کمک می کند تا سرعت کار بیشتر کنید.

لوستر مدرن آشپزخانه شکوه نور - 2019 - 1398

لوستر مدرن آشپزخانه شکوه نور

تعمیر لوستر مدرن

برای تعمیر لوسترها در تهران نیاز به آموزش تعمیر لوستر دارید و باید اجزا و قطعات آن را بشناسید.

اجرا و قطعات لوستر مدرن

اجزا قطعات لوستر

اجزا قطعات لوستر

 

قطعات لوستر سقفی

قطعات لوستر سقفی

قطعات لوستر مدرن شامل: بدنه، ستون، کاسه پائینی، تاج بالایی، زنجیر ها، لامپ، جای لامپ، فنجان لامپ شمعی، منشور، پایه لامپ جا شمعی، بازو، پاندالوگ، توپ پایینی.

بهتر است اگر قطه ای شکسته یا خراب شده به مرکز قطعات لوستر تهران یا شهر خود مراجعه و خرید آن از قبل اقدام به تعمیر لوستر کنید.

تعمیر نصب لوستر مدرن

تعمیر نصب لوستر مدرن

نصب لوستر مدرن

۱- نصب قلاب و حلقه ها به سقف

در نصب لوستر مهمترین کار روش نصب قلاب و زنجیر است. برای محم بودن اتصالات با سقف باید از از رول بولت ها با چنگک شان در اندازه های مختلف استفاده کرد. نصب به این صورت است که اول با دریل سقف را سوراخ کنید. آنگاه قسمت چنگک مانند آن را با انبردست آن قدر بچرخانید که پره های رول بولت در سقف باز شود و کاملاً محکم شود. سپس تاج را به چنگک رول بولت وصل کنید. ارتفاع زنجیر باید با ارتفاع سقف همخوانی داشته باشد.

لوسترهایی که بالای سطح میز آویزان می شوند حداقل باید ۸۰ سانتی متر بالاتر از آن سطح باشند تا احتمال ضربه خوردن و شکستن کم شود.

۲- اتصال سیم ها و لامپ ها

و سپس سیم های که از کلید برق آمده را به اتصالات وصل کنید. برای سوار کردن لوستر باید هر کدام از سیم ها را متصل کنید. ابتدا زنجیر را در حلقه نگاهدارنده بیندازید تا پشتیبانی خوب داشته باشد.

حبابهای لامپ را به لوستر وصل کنید. فیوز برق را روشن کنید و کلید برق را بزنید تا لامپ روشن شود. اگر لامپ ها روشن نشد حتما سیم ها را به صورت نادرست متصل کرده اید. در این صورت باید برق را قطع کنید و سیم ها را جا به جا کنید.

نصب لامپ لوستر

نصب لامپ لوستر

مشکلات رایج برای روشنایی و لامپ لوستر ها را می توان بیشتر به خود لامپ یا سیم کشی برق ربط دارد و باید کابل کشی و لامپ را بررسی کرد.

۳- وصل کردن اتصالات دیگر اجزای لوستر

دیگر سرپیچ ها، گیچ ها، کرستال های بزرگ کوچک را نیز به ترتیب به لوستر و بدنه متصل کرده تا فرآیند نصب به اتمام برسد.

لوستر مدرن CHM044

لوستر مدرن CHM044

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 13 =