اجرا و نصب آینه ها

اجرا و نصب آینه ها، نیاز به تجربه و مهارت خاص خودش را دارد. نصب آینه های گوناگون می تواند در طراحی دکوراسیون، تاثیر بسیاری داشته باشد.

پس از شناخت انواع آینه مرغوب و باکیفیت ، مسائل اجرایی آینه بسیار مهم خواهد بود ، چرا که فقط وجود آینه ای با کیفیت، تضمین کننده کار نهایی مرغوب بلکه یک کار نهایی تمیز و با کیفیت مستلزم رعایت موارد و نکات در اجرا نیز می باشد.

نصب انواع آینه

آینه های تراشدار توسط دستگاههای فول CNC برش داده می شوند. این امر موجب افزایش دقت برش خواهد شد که نتیجه آن ظرافت در اجرا و چیدمان منظم قطعات کنار یکدیگر است. اگر آینه با دست و توسط الماس برش داده شود، بسته به تبحر افراد می تواند نقص هایی داشته باشد ، این خطاها حتی اگر به مقدار ناچیز هم باشند با توجه به تعداد زیاد قطعات همگام نصب می تواند ناهماهنگی زیادی به وجود آورد و باعث ایجاد درزهایی بین آینه ها شود.

نصب آینه ها
نصب آینه ها

بعد از برش آینه ها و ابزار خوردن آنها نصب حرفه ای و بدون نقص آینه ها آخرین مورد مهم در این مطلب است. استفاده از افراد مجرب میتواند موجب نصبی تمیز و بی عیب شود ولی نکته دیگر این است که اندازه گیری صحیح پیش از تولید آینه ها به درستی انجام شود . اندازه گیری می تواند توسط ابزار لیزری و یا دستی برداشت شود و پس از ترسیم در نرم افزار و رعایت نکات فنی، اجرایی می گردد.

 

نصب انواع آینه
نصب انواع آینه

برای نصب آینه تراشدار بر روی دیوار حتما از چسب مناسب استفاده شود. در خیلی از موارد دیده شده است که به منظور تسریع در نصب از چسب های غیر استاندارد استفاده می گردد این چسب های معمولی به لحاظ وجود اسید در ترکیب خود موجب آسیب به جیوه آینه شده و به آینه آسیب می زند همینطور با تغییر دمای فضا ممکن است تغییر حالت دهد .

چسب مخصوصی برای چسباندن آینه به دیوار وجود دارد که ترکیبی مشابه به سیلیکون دارد با این تفاوت که در ساختار آن اسید وجود ندارد. این چسب ها از مقاومت بسیار مطلوبی برخوردارند و در دماهای بسیار پایین یا بالا تغییر حالت نمی دهند.

نصب آینه ها
نصب آینه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *