انتخاب آباژور در دکوراسیون

10 نکته خرید لوستر + قیمت
۱۰ نکته در خرید لوستر سال ۱۳۹۸ و ۲۰۱۹ + قیمت لوستر
۱۳۹۷/۰۸/۱۴
نورپردازی اداری
نحوه نورپردازی فضای اداری
۱۳۹۷/۰۸/۲۱
Show all
آباژور در دکوراسیون

آباژور در دکوراسیون

برای به کار گیری محصولات دکوراسیون داخلی همیشه لازم است به نکاتی توجه کنید. آباژور ها از محصولات دکوراتیو بسیار پر طرفدار هستند. با این که هم آباژور و هم لوستر برای روشنایی استفاده می شوند، اما تفاوت هایی دارند. با توجه به این که آباژور ها دارای انواع طرح ها، رنگ ها و کارکرد های گوناگون هستند، نحوه انتخاب آن ها نیز متفاوت است. برای استفاده بهتر از آباژور در دکوراسیون داخلی، چند نکته قابل ملاحظه وجود دارد. در ادامه به بررسی نکات مهم درباره استفاده از آیاژور در دکوراسیون می پردازیم:

آباژور در دکوراسیون

آباژور در دکوراسیون

آباژور در دکوراسیون

در انتخاب آباژور دقت کنید که بهتر است میز زیر آباژور متناسب با کلاهک آباژور باشد. برای مثال اگر کلاهک آباژور گرد است میز گرد انتخاب کنید در کل سعی کنید آباژوری بخرید که با رنگ و طرح و مدل میز شما همسان باشد.

چون آباژور یک محصول تزیینی و دکوراتیو به حساب می آید در ساخت و تولید آن، استاندارد خاصی وجود ندارد ولی قانون نرمال درباره سایز آن این است که باید قطر و اندازه کلاهک آباژور بزرگ تر از پایه آن باشد.

آباژور نباید از میزی که روی آن قرارمی گیرد بزرگ تر باشد یا لبه های آن بیرون بزند. بنابراین به تناسب سایز آباژور و میز توجه کنید.

درباره رنگ آباژور در دکوراسیون نیز نکاتی وجود دارد. آباژور تیره یا روشن؟ اگر آباژور در دکوراسیون شما فقط یک وسیله دکوراتیو به حساب می آید می توانید از آباژور هایی با کلاهک های تیره استفاده کنید. اگر آباژور کارکرد روشنایی ندارد و تنها برای تزئین است، رنگ تیره مناسب است. از آباژور های تیره نور کمی به بیرون ساطع می شود. ولی اگر از آباژور به عنوان وسیله ای برای روشنایی می خواهید استفاده کنید باید آباژورهایی را انتخاب کنید که کلاهک های رنگ روشن داشته و جلوی نور را نمی گیرند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + شش =