تفاوت و ویژگی های آباژور و لوستر

شومینه برقی- شکوه نور
تنوع ابعاد شومینه برقی
۱۳۹۷/۰۸/۰۱
اهمیت لامپ لوستر
اهمیت نوع لامپ در لوستر
۱۳۹۷/۰۸/۰۴
Show all
ویژگی تفاوت آباژور و لوستر

ویژگی تفاوت آباژور و لوستر

تفاوت های آباژور با لوستر

لوسترها، نور کلی و یکدست اتاق را فراهم می کنند که در نتیجه همه مبلمان اتاق ساده و خشک به نظر می آیند. اما آباژورها با ایجاد تضاد و سایه روشن در نور، فضا را از یکنواخنی و کسالت خارج می سازند. به همین دلیل ترکیب این دو نوع نور در کنار هم و در یک دکوراسیون می تواند باعث زیبایی بیشتر شود. اتاق خواب نیازمند نور ملایم است که معمولا از لوسترهایی استفاده می شود که نور ملایم داشته باشند و در صورت نیاز به مطالعه می توان از نورهای مکمل مثل آباژور یا چراغ مطالعه نیز استفاده کرد.

ویژگی های لوستر و آباژور

ویژگی های لوستر و آباژور

ویژگی لوستر

چراغ آویزی یا لوستر معمولا دارای چندین حباب لامپ هستند و معمولا مدل های مدرن یک ناحیه ی تیره به جا می گذارند و بیشتر مناسب اتاق های بزرگ هستند. نکته ی مهم جهت تابش نور در لوستر و چراغ های آویزی ست: این نور اغلب از بالا یا پایین یا فراهم کردن یک روشنایی کلی است.

اگر سقف خانه چندان بلند نیست، بهتر است لوستر بلند و آویز انتخاب نکنید چرا که سقف خانه را کوتاه تر نشان می دهد و نور در اتاق مناسب نخواهد بود؛ بهتر است مدل های سقفی را انتخاب کنید ه سایه های کمتری نیز تشکیل شود.

نوعی از لوستر ها به نام لوسترهای کریستالی این مزیت را دارند که علاوه بر زیبایی، به دلیل وجود کریستال‌های شیشه‌ای، نور لامپ‌ها را منعکس می‌کنند و بنابراین درخشش بیشتری دارند.

ویژگی آباژور

آباژور با تمرکز نور به یک قسمت از اتاق مناسب مطالعه، خواب و شب نشینی است و نور چشم ها را اذیت نخواهد کرد. آباژورهای رومیزی و کنارسالنی با وجود تفاوت در اندازه ها و محل قرارگیری شان هر دو قادر اند نور موضعی ملایمی فراهم کنند و هم زمان یک روشنایی کلی به محیط اطراف خود ببخشند.

با توجه به انواع آباژور ها که مدرن، مخروطی و یا پارچه ای هستند بهتر است در صورتی که مبلمان خانه مدرن است، از آباژورهایی با سبک مدرن و اگر فضای خانه سنتی ست، از آباژورهای مخروطی و پارچه ای استفاده کرد.

کم یا زیاد بودن ارتفاع آباژورها باعث تغییر میزان نور خروجی از آن خواهد شد به طوری که گزینه مناسب برای انتخاب آباژور اتاق خواب، رومیزی است که روی پاتختی قرار بگیرد و نور بیش از اندازه نباشد. اگر آباژور در دکوراسیون قرار است یک وسیله تزیینی به حساب آید می توان از آباژورهایی با کلاهک یا شیدهای تیره استفاده کرد که نور کمی از آنها به بیرون ساتع می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 1 =