پیشنهاداتی برای طراحی دکوراسیون منزل ۱

دکوراسیون داخلی
انتخاب رنگ دکوراسیون
۱۳۹۷/۰۹/۲۷
طراحی دکوراسیون داخلی
پیشنهاداتی برای طراحی دکوراسیون منزل ۲
۱۳۹۷/۰۹/۲۷
Show all
طراحی دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون منزل

  •  در دنبال کردن مد زیاده روی نکنید

تعادل در دکوراسیون خانه بسیار مهم دارد. ممکن است شما به یک طرح یا رنگ علاقه زیادی داشته باشید اما شما نباید در استفاده از چیزی که به آن علاقه دارید زیاده روی کنید. به عنوان مثال اگر عاشق طرح های شطرنجی هستید، آن را تنها در یک یا دو تا از لوازم منزلتان به کار گیرید. مطمین باشید با این روش این طرح بیشتر و خاص تر به چشم می آید. از به کار گیری یک رنگ برای کل خانه به شدت خودداری کنید ، شاید رنگ آبی آرامش بخش باشد اما اگر کل فضا را یه رنگ آبی کنید زننده و یکنواخت می‎شود سعی کنید با ترکیب رنگ فضای دلنشین تری ایجاد کنید.

با مطالعه مجلات رنگ‎شناسی شرکت شکوه نور می‎توانید اطلاعات کاملی درباره انتخاب رنگ مورد نظر خود به دست آورید.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

  • کنار گذاشتن وسایــل غیر ضروری

لازم به توضیــح نیـســت که فضا های کوچک همیــشـه باید مرتب و به دور از شلوغی و در هم ریــخـــتگــی باشنـــد. بنــابــرایـــن سعـــی کنـــیــد هر وسیـــلــه ای که به آن نیـــاز دارید را نگـــاه داریـد و مابقی لوازم بلا استـــفـــاده را بدون فکر کنـار بگــذاریـد. ایـــن مسئله یکـــی از چالش برانگــیــزتـــریـــن نکـاتی اســـت که در خانه های کوچک با اتـاق های محـدود با آن مواجـه هســـتیــم. برای حل ایـــن موضوع همیــشـه قانون ۹۰-۹۰ را به خاطـــر داشــته باشـــید.

بر اساس این قانون، اگــر وسایلی از خانــه را به مدت ۹۰ روز مورد اسـتــفاده قرار ندادید، و حدس می زنـیـد که در ۹۰ روز آیــنده هم به آنهـا نیاز نخواهـــیـد داشت، حتمــا این وسایــل را کنـــار بگذاریـد و از محـــیط خانه خارج نماییــد. درســت اســـت که بسیـــاری از ایـــن وسایـــل را در زمان های مشــخـــص و به صورت فصلـــی و موردی ممکن است استــفاده کنیم، با در نظر گرفتن تمام ایــن جوانـب، این قانون ذکر شده را در پس زمیـــنـه ذهـن خود داشتــه باشیـد. به این ترتـــیـــب با وجود تمـــام سخــتـی و دشواری دل کنـــدن از برخــی وسایــل و اثــاثیه، می‎توانیــد آنـها را از فضـای محـــدود خانه حذف کنـــیــد و چیدمــان و نظـــم محــیط زندگـــی خود را بهتر حفظ نمـایــید.مشاهده می‎کنید که طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما بسیار دلپذیرتر خواهد شد.

طراحی دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون منزل

  • فضاهای متفاوت در منزلتان ایجاد کنید

هر فضا باید در طراحی دکوراسیون یک شخصیت خاص داشته باشد بنابراین سعی کنید مکان های مختلف خانه را شبیه به هم دکور نکنید. به عنوان مثال اگر به رنگ کرم تمایل دارید، درجات مختلف کرم را برای هر فضا به کار گیرید و کل خانه را یک رنگ نکنید. هر اتاق خواب‎ را با دیگری متفاوت دکور کنید. این کار به منزل شما شخصیت می‎دهد. انتخاب رنگ بسیار مهم است که مناسب فضای مورد نظر باشد برای مثال رنگ مناسب برای یک اتاق خواب با رنگ مناسب برای طراحی دکوراسیون نشیمن متفاوت خواهد بود. می‎توانید با کمک مجلات شکوه نور در قسمت رنگ شناسی به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کنید.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 17 =