اصلی ترین قطعات لوستر کریستالی

روانشناسی رنگ ها
۱۳۹۷/۱۲/۰۷
لوستر کریسالی CHC038
تعمیر و نصب لوستر کریستالی
۱۳۹۷/۱۲/۱۲
Show all
قطعات لوستر کریستالی

قطعات لوستر کریستالی

آشنایی با اجزای لوستر کریستالی (مناسب برای تعمیر یا نصب)

تبلیغ لوستر شکوه نور

لوستر های کریستالی از پرکاربرد ترین و محبوب ترین انواع لوستر ها هستند. این لوستر ها در فضا های گوناگون قابل استفاده اند و تنوع در طرح موجب می شود تا متناسب با هر فضایی طراحی شوند. قطعات لوستر کریستالی دارای انواع و متریال مختلفی است.

قطعات لوستر شامل: بدنه، ستون، کاسه پائینی، تاج بالایی، زنجیر ها، لامپ، جای لامپ، فنجان لامپ شمعی، منشور، پایه لامپ جا شمعی، بازو، پاندالوگ، توپ پایینی.

در ادامه اصلی ترین قطعات لوستر کریستالی را به تفصیل بررسی می کنیم.

قطعات اصلی لوستر کریستالی

قطعات اصلی لوستر کریستالی

لوستر کریستالی اجزای گوناگون دارد اما اصلی ترین قطعات آن شامل اجزای زیر است:

اجزای لوستر کریستالی

اجزای لوستر کریستالی

 • ستون لوستر

یکی از اجزای لوستر کریستالی، ستون آن است. شاخه های لوستر بر روی ستون قرار می گیرند. ستون ممکن است از جنس برنز، آلومینیوم، آهن یا برنج باشد. در لوستر های کریستالی، ستون می تواند از جنس کریستال باشد.

 • زنجیر ها

بخش دیگر لوستر کریستالی، زنجیر ها هستند. زنجیر ها دارای قطعات کریستالی با طرح های گوناگون هستند که به صورت رشته ای در کنار هم قرار می گیرند. این قطعات کریستالی ممکن است به صورت کروی یا چند ضلعی باشند که ظاهر درخشانی به لوستر می دهند. جنس این کریستال ها ممکن است شیشه ای و یا پلاستیکی باشد.

 • پایه لامپ لوستر

پایه لامپ یا جا شمعی هم بخشی از لوستر است که لامپ ها بر روی آن ها قرار می گیرند. جنس این جا شمعی ها هم مانند ستون می تواند متفاوت باشد. معمولا جنس پایه لامپ با ستون همخوانی دارد.

 • بازوی لوستر

پایه لامپ در امتداد بازوی لوستر قرار می گیرد. بازو هم معمولا هم جنس پایه لامپ است. بازو ها هم دارای متریال گوناگونی هستند. ممکن است کریستالی، شیشه ای، برنزی و غیره باشند.

 • لامپ لوستر

لامپ ها هم از اصلی ترین اجزای لوستر هستند که آن ها هم انواع مختلفی دارند. لامپ ها ممکن است لامپ شمعی، لامپ کم مصرف، لامپ تنگستنی و غیره باشند. انتخاب لامپ بستگی به سلیقه و نظر مشتری دارد.

سوالات متداول

1انواع لوستر کدام است؟
لوستر کلاسیک (آنتیک)
لوستر مدرن
لوستر فانتزی
لوستر سقفی
لوستر دیواری
لوستر شعله ای
لوستر شاخه ای
لوستر کاسه ای
لوستر آویز

2اجزا و قطعات لوستر کدام است؟
قطعات لوستر شامل: بدنه، ستون، کاسه پائینی، تاج بالایی، زنجیر ها، لامپ، جای لامپ، فنجان لامپ شمعی، منشور، پایه لامپ جا شمعی، بازو، پاندالوگ، توپ پایینی است.

تعویض قطعات لوستر کریستالی

در انتخاب لوستر کریستالی، موارد گفته شده می تواند موثر باشد. هر کدام از قطعات دارای تنوع زیادی هستند و کیفیت و جنس این قطعات از موارد تاثیر گذار در انتخاب لوستر است. گاهی به دلیل آسیب دیدن و یا گم شدن برخی از قطعات، ناچار به تعویض لوستر هستیم. اما می توان با تهیه قطعه جدید از خرید لوستر بی نیاز شد. به ویژه زمانی که لوستر شما گران قیمت است، تعویض آن به دلیل ناقص شدن قطعات منطقی نیست. شرکت شکوه نور این آمادگی را دارد تا برای تامین قطعات لوستر در کنار مشتریان خود باشد. یکی از خدمات شکوه نور، تهیه قطعات گمشده یا آسیب دیده لوستر هاست تا بتوانید برای مدت بیشتری از آن خود استفاده کنید.

شکوه نور تامین کننده قطعات لوستر کریستالی.

Classic Chandeliers 6

1 دیدگاه

 1. رضا بهرامی گفت:

  سلام
  مطلب بسیار مفیدی بود، تعمیر لوستر در تهران نیاز به متخصص دارد و باید با دقت این کارها را انجام داد.
  ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 2 =