نورپردازی راهرو، کدامیک مناسب است؟

انواع شومینه
هزینه سوخت شومینه برقی
۱۳۹۷/۰۷/۰۹
دکوراسیون اتاق کودک
دکوراسیون اتاق کودک
۱۳۹۷/۰۷/۱۷
Show all
نورپردازی راهرو

نورپردازی راهرو

نورپردازی راهرو، یکی از جالب ترین اقداماتی است که تاثیر فراوانی بر روی دکوراسیون دارد. با این که شاید راهرو ها، فضای پرت محسوب شوند اما چگونگی طراحی دکوراسیون آن و به ویژه نورپردازی، تاثیر چشمگیری در دکوراسیون خانه شما دارد. نورپردازی در دکوراسیون، یکی از اصلی ترین بخش های طراحی است. برای طراحی هر فضا، انواع نورپردازی و روش های گوناگونی وجود دارد که در ادامه بررسی می کنیم:

نورپردازی انواع راهرو

اگر راهرو طویل دارید، لامپ های سقفی در یک خط ، حسی از گالری هنری به فضا می‎هد و با این روش می توانید عکس های خانوادگی یا هنرهای افراد خانه را به طور برجسته تری در دکوراسیون خانه خود نمایان کنید.این نوع نورپردازی برای راهروهایی با عرض کم و طویل مناسب است، برای راهرو های طویل شما می توانید برای کوتاه تر نشان دادن راهرو از تنوع نورپردازی استفاده کنید برای مثال ترکیب نور سقفی و دیواری و یا خطی.

 

نورپردازی راهرو

نورپردازی راهرو

 

اگر راهروی شما عرض کمی دارد بهتر است برای نورپردازی، از روشنایی های سقفی استفاده شود چون دیوارکوب برای راهروهای عریض مناسب تر است و همچنین لوسترهای سقفی با روشنایی عمومی خود به صورت گسترده، راهروی شما را گسترده تر می کند.

برای نورپردازی راهروهایی با طول کم ، فضای قسمت ورودی و یا فضای تقسیم بین اتاق های شما یک لوستر سقفی کوچک برای روشنایی و زیبا کردن فضا کفایت می کند ، لازم نیست فضای خود را شلوغ کنید. نصب چند دیوارکوب هم می تواند زیبایی ورودی شما را دو چندان کند اما دقت کنیم نور کافی داشته باشد وگرنه محیطی تاریک نصیبتان می شود چون دیوارکوب ها نور کمتری نسبت به نور از بالا دارد.

 

نورپردازی راهرو

نورپردازی راهرو

 

برای نورپردازی راهرو های ورودی از کُمُد و رخت آویز با رنگ های روشن استفاده کنید و البته رنگ هایی که با سبک و طراحی منزل شما هماهنگ و یکدست باشد. هرچقدر که رنگ انتخابی شما روشن تر باشد در نتیجه فضای شما روشن تر و دلباز تر به نظر می رسد و همین طور آینه هم به دلباز و روشن کردن فضا کمک می‎کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 15 =