اختراع لوستر زنده که هوا را تصفیه می کند

اهمیت لامپ لوستر
اهمیت نوع لامپ در لوستر
۱۳۹۷/۰۸/۰۴
معرفی انواع لوستر
معرفی انواع لوستر
۱۳۹۷/۰۸/۰۵
Show all
لوستر زنده

لوستر زنده

اختراع لوستر زنده با قابلیت نصفیه هوا، از جدید ترین فناوری های روشنایی است. مهندس طراح و بیوتکنولوژیست «جولیان ملکیوری» اخیرا یک طراحی روشنایی هوشمندانه ارائه داده که هم زیبا و هم سازگار با محیط زیست است. جولیان ملکیوری، فارغ التحصیل رشته هنر رویال کالج، اولین برگ مصنوعی را تولید کرده که دی اکسید کربن (آنچه ما تولید می کنیم)، آب و نور می گیرد و در ازای آن به ما اکسیژن (آنچه ما مصرف می کنیم) می دهد. درون این برگ از کلروپلاست، قسمتی از گیاه که وظیفه فتوسنتز را بر عهده دارد، تشکیل و بدنه آن هم از پروتئین ابریشم ساخته شده است.

 

لوستر زنده

لوستر زنده

لوستر زنده، روشنایی و تصفیه هوا

«لوستر زنده» یکی از انواع لوستر است که هم اتاق را روشن می‌کند و هم هوا را تصفیه می‌کند. این محصول در فستیوال طراحی لندن نمایش داده شد.

اختراع نسل جدیدی از لوسترها که قادر هست کربن موجود در دی اکسیدکربن را جذب و اکسیژن آزاد نماید و هم روشنایی ایجاد کند ، این لوستر از ۷۰ برگ سبز شیشه ایی درست شده است و داخل آن پر شده است از جلبک سبز ، جولیان با استفاده از قانون ساده فتوسنتز سعی می‌کند لوازم خانگی را برای محیط زیست کاربردی کند و به خاطر همین تلاش‌ها جایزه استعدادهای درحال ظهور را در هفته طراحی لندن برد.

 

لوستر های زنده

لوستر های زنده

 

یکی از چالش های همیشگی بشر برای کاوش فضا، عدم حضور اکسیژن در تقریبا تمامی نقاط غیر از زمین است و به یاد داشته باشید که انسان بدون اکسیژن حداکثر چند دقیقه دوام خواهد آورد. روی زمین، درختان و دیگر گیاهان آنچه که نیاز نداریم را می گیرند و تبدیل به O2 می کنند. بنابراین چه می شود اگر بتوانیم این کارخانه های بیولوژیکی اکسیژن را با خودمان به فضا ببریم؟ بدون اینکه از خاک، جاذبه و خورشید استفاده کنیم تا عمل فتوسنتز رخ دهد.

 

لوستر تصفیه هوا

لوستر تصفیه هوا

 

ملکیوری می گوید: “این ماده خاصیت فوق العاده ای در تثبیت دارد. به عنوان خروجی، من اولین ماده ای را ساخته ام که همانند یک برگ، زنده است و نفس می کشد.”

جدا از استفاده فضایی این پروژه، ملکیوری معتقد است روی کره زمین هم می توان از این ارگان ها برای تولید هوای سالم و تمیز استفاده کرد. اما بهتر از همه، یک برگ مصنوعی که توسط انسان ساخته شده شاید کلیدی باشد برای تسخیر فضا.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =