نکات خرید لوستر برنزی در تهران

لوستر کریستالی سقفی شکوه نور 2
قیمت جدید لوستر کریستالی (اردیبهشت ۱۳۹۸)
۱۳۹۸/۰۱/۲۹
لوسنر مدرن
کاربرد انواع لوستر مدرن در دکوراسیون داخلی
۱۳۹۸/۰۲/۰۲
Show all
bronze chandelier لوستر برنزی

bronze chandelier لوستر برنزی

لوسترهای برنزی

از آنجایی که فلز برنز جزو فلزات گرانبها و با ارزش است، استفاده از برنز در لوستر ها باعث زیبایی زیاد و حس اشرافی گری در محیط دکوراسیون داخلی می شود. فلز برنز شامل ترکیبی از آلیاژی فلز مس و قلع است که با نام دیگر برنج شناخته می شود.

برنج دارای انعطاف زیادی است و رنگ طلایی بیشتری را نیز نسبت به برنز دارد و از این رو بیشتر به چشم می آید. مقاوت برنج نیز در برابر کدر شدن زیاد بوده و این آلیاژ بسیار پر کاربرد است. در برخی لوستر های از دیگر فلزات استفاده می کنند تا قیمت پایین تر بیاید اما باید توجه کرد که قیمت برنز بسیار ییشتر است.

تفاوت ظاهری فلز برنج و برنز در تصاویر زیر شامل رنگ، جنس آلیاژ و مقاومت شان ست.

فلز برنجفلز برنز

هنوز هم محصولات سنتی و کلاسیک مورد اقبال بسیاری از مردم هستند. لوستر های برنجی هم معمولا بر همین اساس طراحی و عرضه می شن، البته باید خاطر نشان کرد که تنوع شکل شاخه ها و شکل کریستال ها روز به روز بیشتر شده و همین امر باعث شده طرفداران این نوع لوستر افزایش پیدا کنن.

راهنمای خرید لوسترهای برنزی

۱- اولین نکته پی بردن به جنس لوستر برنزی ست که آیا برنز بوده یا از دیگر فلزات در ساخت آن استفاده شده است. علاوه بر برنج از فلزات و آلیاژهای دیگری مثل آهن، زاماک و آلومینیوم نیز در لوستر ها استفاده می شود که باید قبل از خرید به آنها توجه کرد. توجه به جنس فلز علاوه بر قطعات لوستر نیز مهم است.

لوستر برنزی CHB013

لوستر برنزی CHB013

  • برنج: رنگ برنج طلایی ست ولی با توجه به اینکه روی بدنه اصلی آبکاری قرار میگیرد باید قسمتهایی از لوستر را که روی آنها آبکاری نشده است مثل نقاط اتصال را مورد بررسی قرار داد.
  • آهن: می توان گفت آهن یکی از بدترین نوع فلزات در ساخت لوستر است. از آنجا که آهن به سرعت و با رطوبت هوا اکسید می شود، خیلی زود از بین خواهد رفت. برای تشخیص آن نیز در زمان خرید یک آهن ربا می تواند به شما کمک کند.
  • آلومینیوم: کیفیت بسیار پایین تری نسبت به برنز دارد و به علت سبکی و هزینه پایین در لوسترسازی استفاده می شود. تشخیص تفاوت لوستر آلومینیومی و برنجی از روی وزن لوستر است که آلومینیوم چگالی کمتری دارد.
  • زاماک: چون رنگاین فلز به سفیدی می زدند و رنگ روشن تری دارد باید در زمان خرید فقط به رنگ آن توجه کرد.

آبکاری لوستر برنزی

۲- دومین نکته در مورد رنگ لوستر انتخابی تان است که اولا با دکوراسیون شما هماهنگ باشد و ثانیا از نوع آبکاری باشد.

آبکاری به فرآیند پوشاندن یک فلز با یک لایه نازک از فلز دیگر گفته میشود. این عمل برای جلوگیری از ساییدگی و خورندگی فلز زیر کار و همچنین جلا دادن به محصول نهایی مورد استفاده قرار می گیرد.

لوستر برنزی CHB014

لوستر برنزی CHB014

انواع آبکاری از نظر انجام توسط ماشین آلات: آبکاری الکتریکی / آبکاری فانتاکروم / آبکاری هیدروگرافی

انواع آبکاری از نظر رنگ: آبکاری کروم یا نقره ای / آبکاری طلایی / آبکاری آنتیک

۳- سومین نکته توجه به ابعاد فضایی که لوستر برنزی در آن نصب خواهد شد است. پس در واقع محل نصب لوستر در فضا مهم است. این ابعاد شامل طول و عرض فضا و ارتفاع از سقف تا کف می باشد. می توان گفت که ابعاد لوسترتان باید حدود بین ۸ تا ۱۲ درصد کل فضا باشد.

برای لوسترهای شاخه ای نیز معمولا هر ۵ متر مربع نیاز به یک شاخه لوستر است تا محیط به خوبی روشن شود. نور لامپ ها هم بستگی به شما و نوع لامپ تنگستنی یا کم مصرف خواهد داشت. برای لوسترهایی که حباب دارند توجه کنید که ضخامت حبابی که روی کار نصب می شود نیز در کاهش نور نهایی لوستر تاثیرگذار است.

لوستر برنزی

لوستر برنزی

تشخیص اصل بودن لوستر برنزی و تقلبی

در آبکاری لوسترها اگر از فلزاتی مثل آهن، آلومینیم و زاماک استفاده شود و به جای برنز فروخته شود بدانید که جنس تقلبی ست. در رابطه با آهن کافی ست از آهنربا استفاده کنید تا متوجه جنس آن شوید. برای فلز آلومینیوم باید از طریق چگالی و وزن آن متوجه اصل یا تقلی بودن لوستر برنزی با آلومینیومی شوید. اما زاماک رنگ روشن و سفیدی دارد که به دلیل استحکام بالا مورد استفاده قرار می گیرد. برای تشخیص و خرید لوستر برنزی اصل باید سطحی از کالا را بتراشید و متوجه رنگ آن شوید.

تعمیر نصب لوستر مدرن

نطافت لوستر

راه های تمیز کردن لوسترهای برنزی

نظافت لوسترها یکی از عوامل جانبی برای خرید انواع لوستر است، تمیز کردن لوستر برنزی به طوری که زیبایی اولیه خود را داشته باشد و برنز خراب نشود نیازمند رعایت برخی نکات است.

از آنجایی که برای براق شدن سطوح برنز از سیاه قلم استفاده می شود، نباید در زمان تمیز کردن لوستر برنزی از مواد شوینده و شیمیایی استفاده کرد. همچنین نباید از پارچه های زبر و اسکاچ و سیم برای پاک کردن استفاده نمود. رعایت نکردن این موارد باعث کدر شدن لوستر می شود.

برای گردگیری و پاک کردن گرد و غبار از لوسترهای برنزی بهترین گزینه پر شتر مرغ است. پرهای این حیوان دارای خاصیت الکترواستاتیک است و این خاصیت باعث ممانعت از ایجاد الکتریسته ساکن در قطعات لوسترهای برنزی می شود، نحوه عملکرد آن به گونه ایی است که از چسبیدن کوچکترین ذرات گرد و غبار بر روی لوستر جلوگیری می کند.

در مواقعی که کثیفی بر روی لوستر قرار می گیرد، گزینه دوم استفاده از دستمال نمناک و نرم می باشد و بهتر این است که از دستمال های نانو برای اینکار استفاده شود. این نوع دستمال ها قدرت تمیز کردن بیشتری داشته و کرک و الیافت از خود بر روی سطوح باقی نمی گذارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =