۱۰ نکته در خرید لوستر سال ۱۳۹۸ و ۲۰۱۹ + قیمت لوستر

رنگ بنفش اتاق خواب
انواع رنگ اتاق خواب بزرگسال
۱۳۹۷/۰۸/۱۳
آباژور در دکوراسیون
انتخاب آباژور در دکوراسیون
۱۳۹۷/۰۸/۲۱
Show all
10 نکته خرید لوستر + قیمت

۱۰ نکته خرید لوستر + قیمت

۱۰ نکته مهم برای خرید لوستر در سال ۱۳۹۸ – ۲۰۱۹

در این مطلب به ده نکته مهم برای خرید لوستر می پردازیم، خرید لوستر در ایران و برای منازل مسکونی امری مهم بوده و نیاز به دانش کافی دارد.

قیمت لوستر ها در انتهای مطلب

تبلیغ لوستر شکوه نور

۱- علت خرید لوستر، چرا لوستر؟

اینکه به چه دلیلی لوستر را برای تامین نور و روشنایی خانه انتخاب کرده ایم مهم است. لوستر می تواند یک وسیله تزیینی محسوب شود و هم وسیله روشنایی منزل. با توجه به مصرف برق خانگی، نورهای مخفی و هالوژن ها در منزل و میزان نوری که در خانه نیاز داریم، انتخاب درست یک لوستر دارای اهمیت می شود و باید با دانش کافی خرید لوستر را انجام داد.

بهترین لوستر در غذاخوری

لوستر در غذاخوری

۲- فضای دکوراسیون

اتاق یا فضایی که می خواهید لوستر را در آن قرار دهید بسیار مهم است. بزرگ بودن این فضا و اینکه چگونه فضایی ست مثل آشپزخانه، پذیرایی یا نشیمن در انتخاب اندازه لوستر تاثیرگذار است. انتخاب لوستری بلند و آویز برای سقف هایی که ارتفاع آن ها کوتاه ست، گزینه خوبی نیست. همچنین استفاده از لوسترهایی با تعداد شاخه های بیشتر برای فضاهای بزرگ مثل نشیمن مناسب تر است. میزان نوردهی نیز برای فضای مورد نظر اهمیت دارد؛ در صورتی که لوستر تنها منبع نور موجود باشد، باید توجه کنیم که نور بدون واسطه باشد (مثلا شید و یا حباب نور لوستر را کم نکند).

انواع لوستر آویزی

انواع لوستر آویزی

۳- سبک دکوراسیون و انواع لوستر

برای سبک های دکوراسیون کلاسیک، لوستر کلاسیک مناسب است تا لوکس بودن فضا را منتقل کند. لوسترهای مدرن به علت کوچک تر بودن و حالت اسرپت خود برای دکوراسیون مدرن مناسب تر هستند. لوسترهای کریستالی و بلوری که معمولا بزرگ هستند برای دکوراسیون خانه های سنتی و کلاسیک بهتر هستند.

لوستر در پذیرایی

لوستر در پذیرایی

۴- جنس لوستر

جنس لوستر به نوعی سبک آن لوستر را مشخص می کند. معمولا عواملی از دکوراسیون داخلی که در انتخاب نوع لوستر تأثیرگذارند شامل درها، پنجره ها، نوع و رنگ کاغذ دیواری، مبل و صندلی و میز و دیگر اسباب و اثاثیه منزل، جنس لوستر را معین می کنند. جنس لوستر ها شامل کریستالی، برنزی، دارای شید یا کلاهک، بلوری، چوبی، برنج، طلا، فلزی و غیره هستند که هر کدام زیبایی منحصربفرد خود را دارند. لوسترهای کلاسیک و حجیم معمولا کریستالی و بلوری هستند و نور را در اطراف بازتاب می دهند اما لوسترهای مدرن جنس های چوبی، فلزی، برنزی و … هستند که ظاهر متفاوت تری می توانند به خود بگیرند.

۵- ارتفاع سقف

ارتفاع سقف یکی از مهمترین ترین عوامل در انتخاب انواع لوستر است.زمانی که سقف فضای مورد نظر کوتاه باشد نمی توان به راحتی از لوسترهای آویز بلند استفاده کرد زیرا در رفت و آمد به مشکل خواهیم خورد. برای سقف های کوتاه لوسترهای سقفی مناسب هستند که دارای ارتفاع بسیار کم هستند یا به طور کامل به سقف متصل می شوند. اما هر چه سقف بلندتر باشد بهتر است از لوسترهای بزرگ تر استفاده کنیم. نکته مهم دیگر که به ارتفاع لوستر مرتبط است نور لامپ های لوستر است.

انواع نورپردازی در معماری

انواع نورپردازی در معماری

توجه به وزن لوستر از نکاتی است که هنگام خرید باید به آن دقت کنید، زیرا سقف های کاذبی که در بسیاری از فضاهای خانه استفاده می شود تحمل وزن لوستر را ندارد و از نظر ایمنی اصلا مقاوم نیستند، مگر از سقف زنجیر گرفته شده باشد.

۶- لامپ‌های لوستر

یکی دیگر از نکات مهم برای خرید لوستر، ظرفیت لامپ لوستر و نوع لامپ های آن است. بدیهی است که هر چه تعداد آن بیشتر باشد فضایی روشن تر برای شما فراهم خواهد کرد. انتخاب رنگ لامپ و نورپردازی فضا هم در زیباسازی محیط بسیار مهم است. حتما از لامپ‌های آفتابی و مهتابی در کنار هم برای نورپردازی استفاده کنید تا هم نور یک‌رنگ لوستر چشم‌تان را اذیت نکند و هم رنگ دکوراسیون خانه تان تحت تاثیر قرار نگیرد. نوع لامپ چه کم مصرف چه تنگستنی هم می تواند در زیبایی و روشنایی فضا تاثیر گذار باشد که بهتر است مطلب راجع به انواع لامپ را مطالعه کنید.

لوسترمدرنCHM031-شکوه نور

لوسترمدرنCHM031-شکوه نور

۷- نحوه نورپردازی لوستر

برای انتخاب لوستر باید به نوع نوری که از شاخه های لوستر خارج می شود نیز دقت داشت. برای اینکه نور فضای مورد نظر استاندارد باشد باید ابعاد لوستر و میزان نوردهی آن متناسب با ابعاد فضای ما باشد پس حتما در زمان خرید از مناسب بودن میزان نوردهی لوستر و تعداد شعله ها باید مطمئن باشیم. نورپردازی توسط لوستر، چه آویز و چه سقفی با توجه به طرز قرارگرفتن شاخه ها به سه فرم سر بالا، سر پایین و خوابیده تقسیم می شوند. در مدل سربالا نور به طرف بالا انتشار یافته و سقف هم روشن می شود ولی در مدل سر پایین نور در بخش پایانی اتاق بیشتر بوده و سقف تاریک تر خواهد بود و در مدل سوم شاخه ها به موازات سقف و به صورت خوابیده بوده و معمولاً این فرم در قالب لوسترهای غیرآویز و به اصطلاح سقفی وجود دارند؛ نورپردازی در این نوع لوستر ابتدا به طرفین یعنی دیوارها صورت می گیرد.

لوستر مدرن در فضا

لوستر مدرن در فضا

۸- نگهداری و نظافت لوستر

باید لوستری را انتخاب کنیم که اسکلت آن پیچیدگی چندانی نداشته باشد زیرا تمیز کردن انحناهای لوستر کاری مشکل و سخت است. تمیز کردن و نگهداری لوستر نیز در خرید لوستر تاقیرگذار است و این امر برای لوسترهای کریستالی و بلوری نیازمند توجه است.

خرید لوستر قیمت 1397

خرید لوستر + قیمت ۱۳۹۷

۹- خرید لوستر از فروشگاه های معتبر و دارای گارانتی

از آنجا که در بازار لوستر ایران محصولات تقلبی بسیار است، خرید لوستر از فروشگاهی معبتر و اصل بودن جنس برای مشتری از نکات قابل توجه است. قبل از خرید لوستر باید از معتبر بودن گارانتی محصول  و بی عیب و نقص بودن لوستر اطمینان حاصل کرد. کالاهای با کیفت و دارای گارانتی خیال مشتری را از هر جهت می تواند راحت کند. برای این منظور کافی ست با تلفن های شکوه نور تماس بگیرید یا از شوروم لوستر شکوه نور دیدن کنید تا از مشاوره رایگان این شرکت بهره مند شوید.

۱۰- قیمت انواع لوستر (شکوه نور)

قیمت لوستر، یکی از مهمترین مواردی هست که افراد مختلف درگیر آن هستند؛ با توجه به تنوع قیمت بر اساس جنس لوستر و تعداد شاخه ها، شما باید مبلغی را جهت خرید لوستر از قبل در نظر بگیرید. لوستر ها بر اساس نوع شان در قیمت های مختلفی موجود هستند. در نظر گرفتن بودجه مورد نظر به شما کمک می کند که زودتر به نتیجه برسید و با توجه به بودجه خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

به طور کلی لوسترهای کریستالی بر اساس مساحت کریستال کار شده (مترمربع) محاسبه میشوند.

سایزهای استاندارد:
برای لوسترهای گرد تا قطر ۷۵ سانت و لوسترهای مربع یا مستطیل تا طول هر ضلع ۱۲۰ سانت به شرح زیر انجام می شود.

کریستال چین هر متر مربع ۲۳۸$ دلار
کریستال ترک هر متر مربع ۳۴۰$ دلار
کریستالهای اروپایی هر متر مربع ۶۸۰$ دلار

جنس آلیاژ برنز در ساخت بدنه و نوع رنگ یا آبکاری ان در قیمت لوسترهای برنزی تاثیر گذار است. به طور مثال آبکاری آنتیک برنزی با حداقل قیمت و طلا حداکثر قیمت را دارا می باشد.

سایز ۶ الی ۱۲ شاخه برای هر شاخه : ۴۳ الی ۴۸ دلار
سایز ۱۴ تا ۲۴ شاخه برای هر شاخه  : ۷۹ الی ۸۸ دلار

با توجه به ترکیبی بودن دو آیتم تعداد شعله و مساحت هر آیتم جداگانه محاسبه میشود:

هر شعله یا شاخه ۹ الی ۱۵ دلار
هر متر محیط یا طول ۶۵ الی ۹۰ دلار

در لوسترهای مدرن به دلیل پیچیدگی محاسباتی طرح بهتر است هر مدل جداگانه قیمت گذاری شود.

رنگ و سایز شاخه در محاسبه تاثیر گذار است. رنگ های براق و متالیک گران ترین و ساده بی رنگ و مات ارزان تر است.

سایز ۶ الی ۱۲شاخه
هر شاخه بلور ایران ۲۰ الی ۲۸ دلار
هر شاخه بلور چین ۲۳ الی ۲۹ دلار
هر شاخه بلور ترکیه ۳۵ الی ۵۰ دلار
هر شاخه بلور اروپایی ۹۰ الی۱۲۰ دلار

سایز ۱۲ الی ۲۴ شاخه:
هر شاخه بلور ایران ۳۷ الی ۴۲ دلار
هر شاخه بلور چین ۴۵ الی ۵۳ دلار
هر شاخه بلور ترک ۹۰ الی ۱۰۰ دلار
هر شاخه بلور اروپایی۱۵۰ الی ۱۶۰دلار

سایز ۲۴ شاخه به بالا:
هر شاخه ایران ۵۹ الی ۶۳ دلار
هر شاخه چین ۱۰۰ الی ۱۲۰ دلار
هر شاخه ترک ۱۵۰ الی ۱۶۰ دلار
هر شاخه اروپایی ۲۳۰ الی ۲۵۰ دلار

در لوسترهای ترکیبی کریستال، بلور و برنز یا فلزات دیگر قیمت هر کدام جداگانه محاسبه میشود.

برای اطلاع از آخرین لیست قیمت لوسترها در تهران و ایران با کارشناسان شکوه نور در تماس باشید.

تلفن شکوه نور ۰۹۱۲۰۵۷۳۳۴۹

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 4 =