چرا لوستر مدرن پرفروش تر از لوستر کلاسیک است؟

لوستر کریستالی سقفی شکوه نور 2
مزایای لوستر کریستالی شامپاینی و سفید به برنزی
۱۳۹۸/۰۳/۱۵
لوستر کریستالی
۱۰ حقیقت در مورد خرید لوسترهای کریستالی – ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۳/۲۵
Show all
لوستر مدرن مقابل لوستر کلاسیک فروش

لوستر مدرن مقابل لوستر کلاسیک فروش

به طور کلی لوسترها در سبک به چند دسته تقسیم بندی می شوند، انواع لوستر : مدرن، کلاسیک و فانتزی.

لوستر مدرن: به سبکی که در ده سال اخیر محبوب تر شده اند و شکل و شمایل کاملا متفاوت با لوسترهای قدیمی دارند، مدرن گفته می شود. شکل ها می تواند شبیه به طراحی نامنظم، نا متقارن، بسیار ساده و مینیمال، شکل های هندسی، چند ضلعی، منحنی و غیره باشند. برخی از مدل ها هم از نوع لوستر مدرن smd هستند. در زیر بخشی از انواع لوستر سقفی مدرن را مشاهده می کنید.

لوستر کلاسیک: به مدلهای قدیمی که نظم خاصی در طراحی داشته، شکوه و عظمت خود را با بزرگی و وقار خود نشان می دهند کلاسیک نام دارند و معمولا دارای رنگ های زیبا و وزنی نسبتا سنگین هستند. جنس آنها می تواند کریستالی، برنزی و یا شیشه ای باشد. جزئیات زیاد جز مهم این نوع از مدل هاست.

لوستر فانتزی: این نوع از اشکال خاص هندسی و شمایلی کاملا عجیب و خاص پیروی می کنند و شاخصه ی اصلی آنها منحصربفرد بودن شان و وجود خلاقیت در طراحی و ساخت شان است. معمولا در سبک معماری مدرن و خاص از این نوع مدل ها استفاده می شود.

محبوبیت لوسترهای مدرن نسبت به کلاسیک

 در سال های اخیر با طراحی و تولید لوسترهای جدید توسط لوسترساز ها و همچنین لوستر شکوه نور در ایران، تهران مدل های به روز زیادی روانه بازار شده اند. تولیدکنندگان خارجی با خلاقیت و استفاده از جنس های جدید بدنه و متعلقات لوستر توانسته اند مدل های مدرن جدیدی را ساخته و نظر مشتریان را به این سمت سوق دهند.

لوستر مدرن خلاقانه
لوستر مدرن خلاقانه

سبک های مینیمال، ساده، جذاب و مدرن امروزی جای خود را به سبک قدیمی و تکراری سبک کلاسیک داده و در نتیجه تقاضا برای لوسترهای مدرن و جدید بیشتر شده است. در ایران نیز خرید و فروش لوستر مدرن افزایش یافته است و هر ماه مدل های تازه تری وارد بازار لوستر تهران و ایران می شوند.

لوستر کلاسیک
لوستر کلاسیک

تفاوت لوسترهای سقفی مدرن با کلاسیک در جنس بدنه آنها نیز هست. معمولا از مواد و ترکیبات جدید استفاده می کننده که هم در تولید انعطاف بیشتری دارند و هم وزن کمتری دارند تا بر سقف فشار زیادی وارد نشود و هم استحکام و عمر بالاتری دارند.

انواع لوستر مدرن پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه

روشنایی اتاق خواب ها باید با توجه به شدت نور و متراژ اتاق باشد تا در شب ها نور مناسبی وجود داشته باشد و در کل زیبایی لوستر یا آباژور در اتاق با پرده ها، کف و دکوراسیون هماهنگ باشد. این هماهنگی حتما نباید در رنگ یکسان یا هارمونی باشد بلکه لوسترهای مدرن در اتاق خواب می توانند فانتزی و یا کاملا متفاوت با دکور اتاق خواب باشند. معمولا مدل ها در این فضا طوری هستند که نور به صورت مستقیم نتابد و متمرکز به جهت خاصی باشد.

لوستر مدرن اتاق خواب
لوستر مدرن اتاق خواب

در فضای آشپزخانه به علت وجود رطوبت، گرد و غبار، آلودگی ناشی از پخت و پز غذا و همچنین حضور زیاد برای آماده سازی نور نقش مهمی دارد. جنس و دوام لوستر و همچنین میزان راحتی لوستر برای تمیز کردن آن از جمله نکات مهم در خرید لوستر برای آشپزخانه است. انواع لوستر آشپزخانه معمولا کوچک و متوسط هستند مگر اینکه آشپزخانه دارای جزیره بزرگ و یا فضایی برای میز غذاخوری داشته باشد که نیاز به نور بیشتر و لوستر بزرگ برای آشپزخانه نیاز است. در نوع مدرن برای این فضا مدل های گوناگون و خلاقانه زیادی طراحی و تولید شده است که در ادامه برخی از آنها را مشاهده می کنید.

لوستر مدرن در آشپزخانه
لوستر مدرن در آشپزخانه

در فضای نشیمن و پذیرایی لوسترها نقاط مرکزی دید بوده و توجه هر کسی به آنها جلب می شود و در نتیجه باید در خرید لوستر پذیرایی مدرن دقت کرد. این مدل ها کمی از لوسترهای دیگر فضاها بزرگ تر بوده و در جنس های کریستالی، چوبی، برنزی قابل استفاده اند. مدل های مدرن در این فضا از نظم بیشتری در طراحی شان برخوردارند و لامپ ها طوری قرار گرفته اند که ور کافی برای فضاهای بزرگ و متوسط را تامین کنند. جنس لامپ های مورد استفاده نیز با توجه به مدل و نوع شان متفاوت است.

لوستر مدرن پذیرایی
لوستر مدرن پذیرایی

جدیدترین و بهترین مدل برای خرید لوستر مدرن

 سبک مدرن مدل ها بسیار گوناگون و متفاوت هستند که با هم نگاهی به به جدیدترین مدل های مدرن و امروزی می اندازیم:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − دوازده =