قیمت کاغذ دیواری، ارزان بخریم یا گران؟

لوستر کاخ ورسای
تاریخچه ساخت لوستر در ایران و جهان
۱۳۹۸/۰۶/۰۱
Show all
کاغذ دیواری ارزان

کاغذ دیواری ارزان

از بهترین روش های تغییر در دکوراسیون داخلی خانه، خرید کاغذ دیواری جدید است. هر چند قیمت کاغذ دیواری ها متفاوت است، اما با تغییر حتی یکی از دیوار ها، می توانید تغییر عمده ای در دکوراسیون خانه خود ایجاد کنید.

انتخاب و قیمت کاغذ دیواری

برای انتخاب کاغذ دیواری، باید به محل مورد نظر و کاربری آن، قیمت کاغذ دیواری و مواردی از این قبیل توجه کنید. از عوامل اثر گذار در قیمت کاغذ دیواری می توان به جنس ، طرح ، برند، شرکت وارد کننده ، ابعاد کاغذ دیواری و ایرانی یا خارجی بودن آن اشاره کرد. قیمت انواع ایرانی در مقایسه با موارد خارجی آن، بسیار ارزان تر است اما این به معنای پایین بودن کیفیت نیست. کاغذ دیواری های ایرانی هم دارای کیفیت های گوناگون با تنوع در قیمت هستند.

فراموش نکنید برای تخمین قیمت کاغذ دیواری ، ابتدا باید تخمین صحیحی از تعداد رول مورد نیاز داشته باشید . رول های کاغذ دیواری اغلب بین ۱۰ تا ۱۵ متر طول و نیم یا ۱ متر عرض دارند . با محاسبه مساحت دیوار و تعداد و قیمت هر رول کاغذ دیواری می توانید حدود قیمت را به دست آورید .

در نظر داشته باشید که هزینه کاغذ دیواری و قیمت آن چه ایرانی باشد و چه خارجی، باید بر اساس نرخ روز بازار ، متغیر است . همچنین انواع کاغذ دیواری ها هم با هم فرق دارند. برخی از کاغذ دیواری ها گران تر هستند ، به عنوان مثال کاغذ دیواری های قابل شستشو ، یا انواع خارجی آن، از موارد مشابه غیر قابل شستشو و ایرانی گران قیمت تر هستند.

مطلب مرتبط: انواع کاغذ دیواری

قیمت کاغذ دیواری
قیمت کاغذ دیواری

قیمت کاغذ دیواری، ارزان ولی با کیفیت!

اکثر کاغذ دیواری ارزان قیمت، تولید ایران یا چین هستند. البته که انواع ارزان قیمت ساخت این دو کشور هستند و کیفیت قابل مقایسه با انواع گران قیمت تر را ندارند، اما بسیار پر کاربرد و پرفروش هستند. این کاغذ دیواری ها، اغلب مورد توجه طبقه متوسط یا فرادی که قصد دارند برای مدتی محدود، از یک فضا استفاده کنند و نمی خواهند هزینه زیادی بابت آن بپردازند، است. اما وقتی می گوییم کاغذ دیواری ارزان ، به این معنی نیست که کیفیت مناسبی نداشته باشد، بلکه منظورمان این است که متناسب با قیمتش، کیفیت خوب داشته باشد. انواع خارجی کاغذ دیواری معمولا در چین تولید می شوند که شامل انواع قابل شستشو هم هستند. نوع کاغذ دیواری قابل شستشو معمولا از جنس pvc است.

انواع گوناگونی کاغذ دیواری ارزان در بازار در دسترس هستند که ممکن است ایرانی یا چینی باشند. اما با وجود ارزان بودن هردو نوع کاغذ دیواری، از جهاتی با هم متفاوتند. کاغذ دیواری ارزان قیمت و با کیفیت با برند رویال با این که چینی است اما کیفیت نسبتا خوبی دارد و قابل شستشو نیز هست که نوع ایرانی آن فاقد این ویژگی است.

قیمت کاغذ دیواری ارزان، از رولی ۳۵ هزار تومان شروع می شود. پیشنهاد می شود از انواع ارزان با قابلیت شستشو را خریداری کنید. نوع ارزانی که از جنس pvc هستند قابلیت شستشو هم دارند و از نسبتا مرغوب و با کیفیت هستند.

قیمت کاغذ دیواری ها
قیمت کاغذ دیواری ها

ویژگی های کاغذ دیواری ارزان قیمت

درست است که قیمت کاغذ دیواری هم اهمیت دارد، اما کاغذ دیواری ارزان قیمت هم دارای مزایا و معایب خاصی است.
هنگام خرید کاغذ دیواری ارزان، توجه داشته باشید که زیبایی آن ممکن است موقتی باشد. در صورتی که کاغذ دیواری قابل شستشو نباشد، خیلی زود در اثر آلودگی ها و لکه ها، زیبایی خود را از دست می دهد. پس این نکته را مد نظر داشته باشید تا از خرید خود پشیمان نشوید. کاغذ دیواری هایی که فاقد قابلیت شستشو هستند، برای استفاده کوتاه مدت و موقت مناسب هستند.

مطلب مرتبط: کاغذ دیواری یا رنگ، معایب+مزایا

به قول یک ضرب المثل انگلیسی: “هنوز آنقدر پولدار نشده ام که جنس ارزان بخرم.” پیشنهاد ما این است که بیش از توجه به قیمت، به کیفیت و مدت زمانی که انتظار دارید آن جنس برای شما کار کند، دقت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 6 =