تفاوت پوستر با کاغذ دیواری

طراحی دکوراسیون اتاق خواب
طراحی دکوراسیون اتاق خواب
۱۳۹۷/۰۹/۰۵
انواع کاغذ دیواری
انتخاب کاغذ دیواری و جوانب آن
۱۳۹۷/۰۹/۰۹
Show all
کاغذ دیواری یا پوستر

کاغذ دیواری یا پوستر

تفاوت پوستر با کاغذ دیواری از چند جهت قابل بررسی است. این محصولات دکوراتیو از کاربردی ترین و پر طرفدار ترین بخش های دکوراسیون محسوب می شوند. معمولا این محصولات به انواع رنگ ترجیح داده می شوند. اما تفاوت های اصلی آن ها شامل:

تفاوت در انداره

مهم ترین تفاوت بین اندازه و قاب بندی پوستر دیواری و کاغذ دیواری است.توجه داشته باشید که پوستر دیواری به صورت پازل، قطعه قطعه کنار هم قرار میگیرد و تصویری کامل را خلق می کند. این قطعات به صورت ۱تکه،۲تکه،۴تکه،۸ تکه و۶۴ تکه تولید می شود ، اما در کاغذ دیواری به صورت رول بوده و هر رول دارای اندازه متفاوت است تصویر در هر رول کاغذ دیواری تکرار یک الگو بر کل دیوار است ، این تفاوت باعث شده است پوستر دیواری ، طرفدار بیشتری داشته باشد ، چرا که وجود یک تصویر از طبیعت باعث آرامش و یا ایجاد یک تصویر مجازی و خیالی ، احساس بهتری از محیط اطرافتان به شما می دهد و باعث می شود یکنواختی فضا شکسته شود و فضای جذابی را برای شما فراهم می کند .

تفاوت کاغذ دیواری با پوستر

تفاوت کاغذ دیواری با پوستر

تفاوت در نصب

مورد بعدیدر ارتباط با تفاوت کاغذ دیواری و پوستر، که درباره پوستر دیواری بسیار حایز اهمیت است این است که پوستر دیواری با چسب مخصوص چسبانده می شود و حتما باید توسط نصاب ماهر چسبانده شود چون قرار دادن شیت ها در کنار هم نیاز به مهارت دارد که دچار مشکل نشود و بخواهیم آن را از دیوار جدا کنیم و زیبایی اولیه خود را از دست بدهد. اما نصب کاغذ دیواری نسبتا راحت تر از پوستر است. بنابراین نصب پوستر سریع تر اما دقیق تر است چرا که قطعه ها باید درست کنار هم قرار بگیرند اما کاغذ باید در محل برش داده شود و نصب شود بنابراین زمان بیشتری میبرد.

تفاوت در سطوح قابل نصب

تفاوت دیگر پوستر و کاغذ دیواری این است که پوستر را می توان برای تمامی سطوح به غیر از کاشی و سنگ استفاده نمود. اما کاغذ قابلیت نصب روی همه ی سطوح را ندارد.

تفاوت در قابلیت شست و شو

برتری مهمی را که انواع کاغذ دیواری ها دارند و پوستر های دیواری ندارند این است که پوسترها قابل شست و شو نیستند ولی کاغذهای دیواری دارای انواع قابل شست و شو و غیر قابل شست و شو می باشند .

تفاوت پوستر و کاغذ دیواری

تفاوت پوستر و کاغذ دیواری

تنوع در طرح

پوستر به دلیل چاپ و رنگ بندی فوق العاده ای که نسبت به کاغذ دیواری دارد فضای خانه و یا اتاق شما را بزرگ تر نشان می دهد و چون در پوستر های دیواری از یک تصویر کامل استفاده میشود می توان از آن بر روی یک دیوار با ابعاد بزرگ تر استفاده کرد تا دیوار برای پوستر حکم یک قاب را ایفا کند و نمایی متفاوت و جالب توجه داشته باشید. اما طرح و رنگ بندی کاغذ دیواری ها متفاوت تر از پوستر دیواری است و برای انتخاب آن باید به نکته های زیادی مثل همخوانی داشتن با وسایل منزل یا محل کار توجه کرد و اینکه انتخاب رنگ و طرح آن در اندازه نورگیری فضا تاثیر به سزایی دارد.

برای تحول و زیبایی دکوراسیون داخلی فضا محل کار یا خانه، پوستر های دیواری بیشتر مورد استقبال قرار گرفته اند به دلیل طرح های متفاوت با گرافیک های متفاوتی که در بازار موجود است که هر طرح زیبایی خاصی را در فضا ایجاد می کند. بیشترین استقبال مردم از پوسترهای دیواری فضاهای منظره دریا ، کوه و … است که باعث ایجاد آرامش منحصر به فردی در فضا می شود.

قیمت

از دیگر ویژگی های پوستر دیواری هزینه کمتر آن نسبت به کاغذ دیواری است. قیمت پوستر دیواری با توجه به جنس و کیفیت چاپ آنها متفاوت است. نصب پوستر دیواری مانند نصب کاغذ دیواری است و هیچ گونه آلودگی در فضا ایجاد نمی کند. پوستر دیواری مانند کاغذ دیواری توسط کشورها و برند ها مختلف در طرح ها و رنگ های متفاوت و در سایز های مختلف طراحی می شود . از پرفروشترین پوستر دیواری ها پوسترهای سه بعدی هستند که باعث می شود زیبایی و جلوه آن طرح را مجلل تر کند. کاغذ دیواری ها براساس رول محاسبه می شود و هر رول دارای متراژ متفاوت است که قیمت آن براساس هر متر قیمت آن مشخص می شود .

 

 

به این دلیل که برای کاغذ دیواری هزینه زیادی را متحمل می شوید باید دقت زیادی داشته باشد زیرا عوض کردن آنها مقدور نمی باشد ولی می توان در نقاط مختلف خانه یا محل کار از از پوسترهای دیواری متنوع استفاده نمایید و در زمان دلزدگی آنها را به راحتی تعویض کنید و از طرح و رنگ های دیگر استفاده نمایید.می توان از پوستر ها در پشت دیواری که تلویزیون قرار گرفته است استفاده نمایید تا بیشتر در دید باشد و زیبایی فضا را چند برابر می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هشت =