اهمیت نوع لامپ در لوستر

ویژگی تفاوت آباژور و لوستر
تفاوت و ویژگی های آباژور و لوستر
۱۳۹۷/۰۸/۰۴
لوستر زنده
اختراع لوستر زنده که هوا را تصفیه می کند
۱۳۹۷/۰۸/۰۵
Show all
اهمیت لامپ لوستر

اهمیت لامپ لوستر

انتخاب نوع لامپ لوستر

داشتن نور استاندارد در فضای دکوراسیون داخلی مهم است، بنابراین باید از لامپ هایی برای لوستر استفاده کرد که:

 • رنگ مناسبی داشته باشد
 • میزان نوردهی آن برای فضای مورد نظر کافی باشد
 • پرمصرف نباشد
 • محیط را گرم نکند
 • طول عمر بالا داشته باشد
 • هزینه مناسبی داشته باشد (خرید لامپ جدید یا تعویض آن)

 

اهمیت لامپ لوستر

اهمیت لامپ در دکوراسیون

انواع لامپ ها

 1. لامپ هالوژن
 2. لامپ فلورسنت
 3. لامپ های فیلامنت
 4. لامپ های رشته ای
 5. لامپ های کم مصرف
 6. لامپ های ال ای دی LED
انواع لامپ ها برای لوستر

انواع لامپ ها برای لوستر

 

 

لامپ هالوژن

لامپ هالوژن

 

لامپ هالوژن نوعی لامپ رشته‌ ای است که در آن با گازهای فشرده و خنثی و مقدار کمی از عناصر هالوژن اضافه شده است.  لامپ های هالوژن با رنگ نور سفید و روشن هستند که بسیار مصرف کمی دارند. تنها معایب آنها گران بودن و تولید گرمای زیاد آنهاست. این لامپ‌ها به علت اندازه کوچک و نور مناسبی که تولید می کنند، کابردهای خاص خودشان را در میان سیستم‌های روشنایی دارند.

لامپ فلورسنت

لامپ فلورسنت

لامپ های فلورسنت در نورپردازی منازل خیلی استفاده می شوند. این لامپ ها کم مصرف بوده و با دارای رنگ نور روشنی هستند. معایب لامپ های فلورسنت این است که هر چه کمتر مورد استفاده قرار بگیرند، عمر آن ها کوتاه تر می شود. پس برای فضاهایی که به نورپردازی در ساعات کمتری نیاز دارند مناسب نخواند بود.

لامپ فیلامنت

لامپ فیلامنت

این لامپ ها جزو جدید ترین لامپ های تولید شده است. لامپ های فیلامنت نوعی از لامپ های ال ای دی LED هستند. لامپ فیلامنت از لحاظ ظاهر و نور به مانند لامپ های رشته ای هستند اما از لحاظ مصرف بسیار کم مصرف تر از آن ها هستند. این نوع لامپ مناسب انواع مختلف لوستر مخصوصا لوستر هایی که لامپ آن ها دیده می شود. این لامپ در رنگ های آفتابی و مهتابی.

 

 

لامپ رشته ای

لامپ رشته ای

نور لامپ های رشته ای گرم و یکنواخت بوده و مشابه نور طبیعی است و به همین دلیل بهترین نور مصنوعی ست. این لامپ ها از لحاظ بازده مقرون به صرفه نیستند و کمتر از ۵% انرژی دریافتی را به نور تبدیل می کنند و بیشتر از ۹۵% انرژی را به گرما و حرارت تبدیل می کنند. این لامپ ها جزو ارزان ترین نوع لامپ ها بوده اما به قیمت هزینه ی بیشتر برق منجر می شود.

 

 

لامپ کم مصرف

لامپ کم مصرف

لامپ های کم مصرف از نوع رشته ای گران تر هستند؛ اما عمر طولانی تری نسبت به آنها دارند. اما این لامپ ها، مصرف کمتری نسبت به لامپ های رشته ای دارند. لامپ های کم مصرف مناسب انواع لوستر هستند اما استفاده از این لامپ ها تا حدود زیادی زیبایی لوستر را از بین خواهند برد.

 

 

 

لامپ ال ای دی led

لامپ ال ای دی LED

این لامپ ها از انرژی بسیار کمی برای تولید روشنایی استفاده می‌کنند. لامپ های ال ای دی کم مصرف بوده و یکی دیگر از ویژگی های این لامپ ظاهر تقریبا زیبای آن ها ست که می توان در لوسترها که لامپ های آن دیده می شوند، استفاده کرد. طول عمر آنها زیاد و همراه با بازده نوری بالا هستند.

نورپردازی غذاخوری

نورپردازی غذاخوری

نور مناسب برای خانه

برای داشتن نور مناسب در داخل منزل، بایدچند نکته را مد نظر قرار دهیم تا توازنی بین تعداد لامپها، لوسترها و میزان روشنایی دکوراسیون به وجود آید.

 • انتخاب توان لامپ‌

برای هر حدود ۱۲ متر مربع فضا، ۱۵ وات لامپ ال ای دی مورد نیاز است. در آشپزخانه ها معمولا نور بیشتری نیاز است و باید از وات بیشتر استفاده کرد.

 • تعداد لامپ لازم

برای محاسبه کافی ست بدانید فضای شما چند متر است، به طور مثال یه اتاق پذیرایی ۲۴ متری حدودا ۳۰ وات نیاز است و اگر لوستر شما شش شاخه باشد یعنی ۶ لامپ ۵ واتی نیاز خواهید داشت. معمولا جای لامپ ها در دکوراسیون موجود است، فقط باید توزنی بین نور سفید و زرد و میزان لوکس لازم در شب انتخاب درستی داشت.

 • نوع لامپ

نوع لامپ مصرفی با توجه به توضیحات بالا به شما در میزان نور لازم در محیط کمک می کند تا روشنایی مناسبی در فضای دکوراسیون کافه، منزل، اداره یا رستوران و … داشته باشید و اولا چشم اذیت نشود و ثانیا همه وسایل و محیط به اندازه ی مناسبی نور داشته باشند و یا تمرکز نور بر جاهایی که مد نظر است به درستی صورت گرفته باشد.

برای مشاهده محصولات شکوه نور و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =