انتخاب کاغذ دیواری و جوانب آن

کاغذ دیواری یا پوستر
تفاوت پوستر با کاغذ دیواری
۱۳۹۷/۰۹/۰۶
قیمت کاغذ دیواری
قیمت کاغذ دیواری و ویژگی های آن
۱۳۹۷/۰۹/۰۹
Show all
انواع کاغذ دیواری

انواع کاغذ دیواری

کاغذ دیواری از کاربردی ترین اجزای دکوراسیون داخلی است. برای انتخاب کاغذ دیواری، توجه به چند نکته ضروری است. در ادامه به بررسی آن می پردازیم:

 

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری

رنگ کاغذ دیواری

یکی از اصلی ترین نکات پیش از انتخاب کاغذ دیواری، توجه به رنگ وسایل خانه است. هماهنگ نبودن رنگ و نوع کاغذ دیواری با دکوراسیون منزل شما، علاوه بر بی نظمی، برای افراد خانواده احساس آشفتگی ایجاد می کند. بنابراین حتما به هماهنگی رنگ ها توجه داشته باشید.

طرح کاغذ دیواری

هماهنگی نوع و طرح کاغذ دیواری با سبک چیدمان خانه نیز مهم است. به طور مثال، برای خانه ای که سبکی مدرن دارد باید از کاغذ دیواری هایی ساده و با نقش و نگار کم استفاده کنید و برای خانه هایی که سبکی کلاسیک دارند ، باید کاغذ دیواری هایی سنگین با نقش و نگارهای برجسته به کار ببرید.

انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری

بهتر است برای خانه هایی که سقف بلندی دارند از کاغذ دیواری هایی با طرح و خطوط افقی استفاده کنید که در این صورت ارتفاع سقف را کوتاه تر نشان می دهد و حس صمیمیت بیشتری به وجود می آورد. کاغذ دیواری های بافت دار به دیوارها عمق می بخشد و همینطور باعث جذب صدای فضا می شود.

همانطور که می دانید هر طرح کاغذ دیواری فضای متفاوتی را به وجود می آورد برای مثال اگر فضایی آرام و به دور از شلوغی و بی نظمی نیاز دارید بهتر است از کاغذ دیواری هایی گلدار با رنگ های ملایم استفاده کنید. اگر خواهان فضایی پر از انرژی و هیجان هستید کاغذ دیواری هایی با رنگ های شاد و درخشان که طرح های هندسی و هنری دارند به کار ببرید.

برای مقایسه کاغذ دیواری با رنگ به مطلب مربوط به آن مراجعه کنید.

هماهنگی با کفپوش

هماهنگی کفپوش خانه با کاغذ دیواری یکی از موارد بسیار مهم است . بنابراین اگر کفپوش ساده دارید بهتر است از کاغذ دیواری های گل‌دار یا با طرح و شکل های شلوغ استفاده کنید و برعکس اگر کفپوش های طرح‌دار دارید از کاغذ دیواری های ساده استفاده کنید. همینطور از نظر رنگ هم دقت کنید که اگر کفپوش تیره دارید ، از کاغذ روشن تر استفاده کنید تا فضای منزل شما تاریک و دل مرده نشود همین طور برعکس.

طرح کاغذ دیواری

طرح کاغذ دیواری

اگر می خواهید طرح کاغذ شما طوری باشد که از مد نیفتد همچنین دل زدگی ایجاد نکند ، پیشنهاد شکوه نور این است که از کاغذ دیواری های ساده با رنگ های ملایم که فقط دارای بافتی ساده می باشد که با هر نوع چیدمان و رنگی هماهنگ می شود، استفاده کنید . زیرا استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار روحیه خاصی می طلبد و هماهنگ کردن لوازم منزلتان با این گونه کاغذها کمی مشکل است و ممکن است پس از مدتی دچار دل زدگی شوید.

قیمت کاغذ دیواری

از دیگر نکات موثر در انتخاب، قیمت کاغذ دیواری است. بیشتر اوقات هزینه و قیمت کاغذ دیواری ها به دلیل برخی محاسبات تا حدودی برای افراد مبهم است زیرا کاغذ دیواری ها به شکل رول هایی با عرض های مختلف عرضه می شوند و هر شکل و طرحی از کاغذ دیواری متراژ و اندازه خاص خود را دارد و چون دیوارهای خانه به طور کامل مستقیم و دارای یک سطح نیست و بیشتر خانه ها دارای ستون و دیوارهای کاذب و غیر مفید هستند، بنابراین هم از رول های بیشتری نسبت به محاسبه شما استفاده می شود و هم در بعضی از مواقع کاغذها اضافه می آیند . برای اینکه کمتر با این مشکل مواجه شوید بهتر است متراژ دیوارها و میزان پرتی ها را به طور کامل اندازه بگیرید. در صورت امکان از نصاب کاغذ دیواری بخواهید که اندازه گیری دیوارها را خود او انجام بدهد.

انواع کاغذ دیواری

انواع کاغذ دیواری

این نکته نیز قابل ذکر است که کاغذ دیواری ها شاید در طول زمان دچار آسیب و خرابی شوند و زیبایی اولیه خود را از دست بدهند یا قسمتی از کاغذ بر اساس شی تیزی دچار زدگی شود بنابراین بهتر است یک رول بیشتر خریداری کنید تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید و برای پیدا کردن آن نوع کاغذ دیواری در بازار دچار مشکل نشوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − دو =