انتخاب لوستر برای اتاق خواب

تمیز کردن لوستر کریستالی
تمیز کردن لوستر کریستالی (آموزش + مراحل + عکس)
۱۳۹۸/۰۳/۲۵
لوستر سقفی
۸ پرسش و پاسخ دکوراسیونی برای خرید لوستر
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
Show all
لوستر اتاق خواب

لوستر اتاق خواب

پس از یک روز پر کار و شلوغ، تنها جایی که برای آرام شدن و استراحت به دنبالش هستیم، اتاق خواب است. یکی از مهم ترین قسمت های مهم خانه اتاق خواب است. نحوه چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق خواب در این آرامش بسیار موثر است. به همین دلیل در انتخاب اجزای اتاق و وسائل دکوراتیو باید دقت کرد. همچنین انتخاب وسیله روشنایی و تامین نور مناسب و لوستر اتاق خواب نیز یکی دیگر از مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

برای این که اتاق خوابی مدرن و شیک داشته باشد می توانید از لوستر های مدرن و امروزی استفاده کنید. به علاوه استراحت آرام ، نیاز به نوری دارد که جهت و شدت تابش آن متناسب با فضای اتاق خواب باشد. سعی کنید با توجه به فضای اتاق خواب، اندازه و نوع لوستر را انتخاب کنید.

انتخاب لوستر اتاق خواب
انتخاب لوستر اتاق خواب

انتخاب لوستر مناسب برای اتاق خواب

نحوه تامین نور و طراحی روشنایی در خانه های امروزی، بخش مهمی از دکوراسیون آن است که گاهی هزینه و زمان زیادی بابت تصمیم گیری برای آن اختصاص می دهیم. اگر قصد دارید یک فضای شیک و رمانتیک در اتاق خواب داشته باشید لازم است به دکوراسیون داخلی و نورپردازی آن بیشتر توجه کنید.

در انتخاب لوستر باید به نکاتی توجه کنید و لوستری متناسب با سبک و فضای دکوراسیون اتاق خود انتخاب کنید. انتخاب لوستر با توجه به سبک خانه شما می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال اگر سبک خانه شما کلاسیک است باید از لوستری با سبک کلاسیک استفاده کنید و اگر از سبک مدرن دارد، لوستر مدرن استفاده کنید و اگر در این رابطه دقت نکنید و این هماهنگی را رعایت نکنید زیبایی فضا را تحت تاثیر قرار می دهد.

همچنین در صورتی که از سبک های مختلف در یک فضا استفاده کنید و بخش ها و وسایل خانه با هم هماهنگ نباشند باعث می شود محیط شلوغ و نا منظم به نظر بیاید و از زیبایی دکوراسیون داخلی خانه کاسته شود.

لوستر اتاق خواب
لوستر اتاق خواب

کدام مدل لوستر مدرن برای اتاق خواب مناسب است؟

ممکن است که این موضوع از نظر خیلی ها اهمیت نداشته باشد که برای انتخاب لوستر برای اتاق خواب لازم است دقت بیشتری داشته باشید، چرا که برخی فقط برای انتخاب لوستر پذیرایی و آشپزخانه، دقت به خرج می دهند و لوستر مدرن مناسب تهیه می کنند و هزینه و وقت زیادی بابت آن اختصاص می دهند.

درست است که آشپزخانه و نشیمن از مهم ترین فضا های خانه است و زیبایی آن و میزان روشنایی و نحوه نورپردازی آن بسیار اهمیت دارد، اما اتاق خواب مکانی است که افراد برای استراحت و خواب به آن نیاز دارند، بنابراین میزان روشنایی و زیبایی منبع نور آن خیلی تاثیرگذار است. از این نظر باید در آن از مناسب ترین لوستر استفاده کرد تا شخص از فضای اتاق خواب خود لذت ببرد و میزان روشنایی اتاق چشم را اذیت نکند. البته انتخاب لوستر در اتاق خواب بستگی دارد خیلی سلیقه ای است و عوامل محیطی و استانداردهای مختلفی در آن نقش دارد. به همین دلیل ضرورت دارد که در انتخاب لوسترهای اتاق خواب دقت لازم را داشته باشیم و مدل مناسبی از انواع لوستر را انتخاب کنیم.

هماهنگی رنگ و جنس لوستر با اجزای دکوراسیون خانه و بافت عناصر آن از مواردی است که باید حتما در نظر گرفت. از مزیت های انتخاب لوستر اتاق خواب در مقایسه با فضا های دیگر این است که حق انتخاب بیشتری در انتخاب یکی از انواع لوستر دارید. دقت کنید که سایز لوستر هم باید متناسب با ابعاد اتاق خواب شما باشد و بیش از حد کوچک یا بزرگ نباشد.

اگر اتاق خواب شما به سبک کلاسیک است احتمالا فضا و ابعاد آن بزرگ تر است و برای چنین اتاقی می توانید از لوستر شاخه ای استفاده کنید. دقت کنید که از لوستر های چلچراغی و خیلی روشن برای اتاق خواب به ویژه اگر تخت خواب شما در زیر آن قرار گرفته است اجتناب کنید چون برای این فضا اصلا مناسب نیست و نور زیاد چشمتان را خسته می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − هشت =